Tajemnica ognia
9 - 12,  9 +,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Dzieci,  Fantasy,  Przygodowe

Klub Kwiatu Paproci, tom 3: Tajemnica ognia – recenzja

Trzecią część serii Klub Kwiatu Paproci skrywa tytuł Tajemnica Ognia. W nim kolejne pasjonujące przygody dzieci z rodziny Lipowskich i ich przyjaciół. Tym razem rodzeństwo pozna tajemnicę miejscowego chłopca Garda, syna szeptuchy Baby Jagi i kapłana Mieszka. Wytrwała Tosia wychowa swojego chowańca. Pojawi się kilka nowych demonów. Naprawdę groźnych. Poza tym wkrótce zacznie się szkoła, a okoliczne wsie przygotowują się do dożynek. W okolicy dochodzi do niewyjaśnionych zniknięć dzieci. Dużo tych wydarzeń, przyznacie.

Dzieci zdaje się polubiły Bieliny, choć z niepokojem wypatrują pierwszego dnia w szkole. Ciekawi?

Tajemnica Ognia

Z każdą kolejną częścią mam wrażenie, że słowiańskie demony stają się coraz bardziej zadziorne. Tajemnica Ognia momentami przyprawia o dreszcz grozy, w sensie pozytywnym.

Gard wraz z pozostałymi członka klubu czyli lipowskimi próbuje rozwikłać tajemnicę swojej niesamowitej mocy. Tej wiedzy odmawiają mu początkowo rodzice w trosce o jego bezpieczeństwo.

Stare legendy głoszą, że można wychować swojego demona, który będzie posłuszny stworzycielowi. Tosia podejmuje się tego niełatwego zadania. Wytrwała i uparta przywołuje Kokosza. Czy okaże się on posłusznym demonem?

Ciocia Mirka nabiera wigoru, szykuje wieniec na doroczny konkurs organizowany na festynie podczas Święta Planów. Wieniec ma trafić na skroń Bogusi, najstarszej lipowskiej, która nie za bardzo jest tym pomysłem zachwycona.

W okolicznych wsiach dochodzi do zaginięć dzieci, a niania Dąbrówki natyka się podczas spaceru na niesłychanie podejrzaną osobę.

Czy członkowie Klubu Kwiatu Paproci zdołają zapobiec kolejnemu porwaniu. Kto za nim stoi i skąd pochodzą moce Gardą? Na te pytania odpowiedzi przyniesie Tajemnica Ognia.

Książka jest skąpo ilustrowana, ale to co zobaczą czytelnicy na ilustracjach jest przejmujące. Wartka jak również niespodziewana, a wręcz zaskakujaca akcja. Charyzmatyczni i odważni dziecięcy bohaterowie ze swoimi rozterkami dnia codziennego. Wspaniała natura. Zaklęcia. Boginie. Legendy. Wszystko to sprawia, że trzecią część czyta się tak samo cudownie jak dwie pierwsze. Bardzo czekam na kolejne i mam wielką ochotę odwiedzić Bieliny.

Jeśli wasze dzieci lubią przygody z odrobiną dreszczyku. Fascynują je magiczne sprawy to książki doskonała dla nich. Polecam

Recenzje: tom 1 – Tajemnica Domu w Bielinach oraz tom 2 – Tajemnica Dąbrówki. Zapraszam do czytania.

Tajemnica ognia, Katarzyna Berenika Miszczuk, Wydawnictwo Mięta, 304 strony, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *