Wakacje z Koszmarkiem
9 - 12,  Detektywistyczne,  Dla dzieci,  Dzieci,  Przyrodnicze

Wakacje z Koszmarkiem – Gniazdo Wampirów

Wakacje z Koszmarkiem to rodzinne wakacje krajoznawcze z dreszczykiem. Czytelnicy towarzyszą wyprawie bohaterów do Jawornika, w Bieszczady. Ekipa składa się z babci Uli oraz dzidka Marka jak również dzieciaków: jedenastoletniej Leny i Kacpra oraz ich psa owczarka belgijskiego Maliny. Cała piątka podróżników lubi mroczne zagadki i tajemnicze miejsca, a takie jest właśnie miasteczko, do którego zmierzają. Zatrzymają się w domu, gdzie zaginęła para naukowców, a sam Jawornik to niewielka miejscowość położona w paśmie Karpat, owiana wampirycznymi legendami.

Uwielbiam wampiry odkąd pamiętam, filmy oraz opowieści z nimi związane. Z tym większym zaciekawieniem czytałam przygody ekipy Koszmarka, czyli starego zgniłozielonego vana, którym podróżują.

Poziom grozy jest dostosowany do wieku czytelnika. Nie przerazi dzieci, ale na pewno wywoła ekscytację oraz ciekawość. Zatem Hej Przygodo!

Wakacje z Koszmarkiem w Gnieździe wampirów?

Już w trakcie drogi do Jawornika czytelnicy całkiem dobrze poznają rodzinę. Babcia Ula i dziadek Marek to nietypowi staruszkowie. Mimo upływu lat darzą się wielkim uczuciem, są witalni, ciekawi świata, ceniący edukację i bardzo kochający swoje wnuki. Każdy chciałby mieć takich dziadków. Lena i Kacper to rówieśnicy, przyszywane rodzeństwo, zgrane jak mało które. Towarzyszy im pies. Czworonóg Malina jest mądry, odważny, nie lubi nudy oraz … kotów. Taka właśnie jest ekipa podróżująca Koszmarkiem, na której trasie przewidziano …nawiedzone zamki, owiane złą sławą cmentarze, pustkowia…

Podróżnicy docierają do domu, w którym zaginęli prowadzący tam badania naukowcy. Dzieci po cichu postanawiają rozwikłać zagadkę ich zniknięcia. W domu czuć atmosferę dreszczyku, która wzmaga się po wizycie na leśnym cmentarzu. Miejscowe opowieści głoszą, że wszyscy tam pochowani, mają wbity kołek w serce. Robi się trochę strasznie, ale będzie jeszcze ciekawiej…

Czym lub kim są grasujące w domu zjawy? Czy wampiry porwały fizyków? A w końcu, czy Lena i Kacper uratują zaginionych naukowców? Oto … wymarzona przygoda.

Czytelnicy sporo dowiedzą się na temat wampirów. Pochwycą garść faktów oraz ciekawostek o różnych miejscach w Polsce. Czasem będzie zabawnie, innym razem trochę strasznie. W każdym razie z dobrą energią.

Z wielką przyjemnością czytaliśmy tę opowieść, która poza szczyptą grozy, pokazuje ciepłe i wspierające rodzinne relacje oraz niezwykle ciekawe świata dzieciaki. Z opowieści płynie również wielkie poszanowanie oraz miłość do zwierząt. Malina to ważny członek rodziny.

Polecam Gniazdo Wampirów miłośnikom gatunku jak również tym którzy lubią podróże oraz przygody. To oni najlepiej spędzą czas z tą lekturą. Z niecierpliwością czekamy na kolejny tom przygód z Koszmarkiem.

Poszukując ciekawych tytułów z dreszczykiem dla dzieci zajrzyjcie do wpisów o serii Kwiat Paproci: Tajemnica w Bielinach, Tajemnica Dąbrówki, Tajemnica Ognia.

Wakacje z Koszmarkiem – Gniazdo Wampirów, Justyna Drzewicka, wydawnictwo Dwukropek, 152 strony, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *