Wielka Księga Super Mocy
3 +,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

Wielka Księga Super Mocy

Książka Wielka Księga Super Mocy jest z pewnością znana wielu rodzicom, ale nie mogłam jej nie pokazać. Być może ktoś jeszcze jej nie zna od środka. Wielka Księga Super Mocy jest świetna. Genialna w swojej prostocie. Do czytania z maluchami, ale też starszymi dziećmi. Przetestowałam. Wynikiem testów była przyjemna i mądra rozmowa z synem o jego super mocach. Był zdziwiony ile ich posiada. Książka pomagała też mi spojrzeć na moce dziecka z innej perspektywy. Dostrzegłam ich więcej, bo super moce nie muszą być super wielkie. Te drobne moce też są wspaniałe i warte dostrzeżenia. Wystarczy uważnie popatrzeć.

Zajrzyjcie do wnętrza książki razem ze mną. Wybrałam kilka mocy, które nam były najbliższe. Oczywiście czytanie, ciekawość, kreatywność. Nad optymizmem wciąż pracujemy. Zapraszam

Super Moce

Książka prezentuje 18 super mocy. Każdej mocy dedykowane są dwie duże stronnicze. Tak jak widać to na zdjęciach poniżej. Piękne, pełne detali i kolorów ilustracje, na których pokazane są dzieci i ich moce. Krótki tekst opisu, pisany dużą czcionką umieszczony jest obok.

Optymizm

„… Marc nosi magiczne okulary, przez które widać, że szklanka jest zawsze do połowy pełna…”

Ciekawość

„… Bo Yuna najbardziej lubi zagłębiać się w las, wślizgnąć do statku kosmicznego albo łodzi podwodnej i odkrywać nowe, niewiarygodne rzeczy..”.

Czytanie

„.. W domu Matea są góry książek. Na łóżku, w szafach, na kanapach…. Mateo czyta o każdej porze i wie mnóstwo rzeczy…”

Kreatywność

„Z kartonowego pudła zbuduje domek dla ptatków, z odroczonego parasola łódź dla wiewiórka®ek, które chcą się dostać na drugą stronę rzeki”.

Książka wspiera dzieci i buduje ich wiarę w siebie. Napisana prostym, dziecięcym językiem, pełna radości oraz optymizmu. Z całą mocą polecam tę książkę, jeśli wasze dzieci nie czują się mocne i potrzebują wsparcia. A jeśli już są mocne, to poszukajcie razem jak najwięcej super mocy. Uwaga: można też szukać super mocy mamy i taty. To świetna zabawa i wielkie rodzinne odkrycia.

Książki o emocjach, o których pisałam, a które pomagają dzieciom okiełznać burzę uczuć w sobie, to między innymi: Wielka Księga Emocji, Wielka Księga Wartości czy Bajki, które uczą jak żyć wśród innych.

Wielka Księga Super Mocy, Susanna Isern, wydawnictwo Mamania, 48 stron, wiek 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziesięć + 18 =