Wycieczki śmieciareczki
3 +,  Auta,  Dla dzieci,  Ekologiczne

Wycieczki Śmieciareczki – książeczki dla dzieci

Dziś chcę wam pokazać dwie książeczki o autach z serii Wycieczki Śmieciareczki. Jako mama małego chłopca szukałam wszelkich książeczek, w których bohaterami były autka. Mieliśmy ich kilka i bez przesady mogę powiedzieć, że czytaliśmy je dziesiątki razy. Uśmiechnięte pojazdy i ich przygody to na pewnym etapie ulubione bajeczki chłopców, a czasem również dziewczynek. Sądzę, że wśród was znajdą się tacy rodzice czy opiekunowie, którzy ucieszą się z tej serii. Dwa dostępne tytuły to: Spotkania i sprzeczki małej śmeieciareczki oraz Cześć, Śmieciareczko. Warto wspomnieć, że poza tym iż autko jest przyjazne i uśmiecha się do dzieci, to ważnym elementem jest tu edukacja. Mali czytelnicy dowiedzą się sporo o śmieciach jak również o pracy śmieciarki. A to wszystko w rymowanej, zabawnej konwencji wpadającej w dziecięce uszko.

Cześć, Śmieciareczko! – tom 1

W tej książeczce dzieci poznają autko. „Trąb! Trąb!” – da o sobie znać. Dalej rymowane teksty opowiedzą jak segregujemy śmieci. Co wrzucamy do zielonych, niebieskich, żółtych oraz brązowych pojemników. I co dzieje się ze śmieciami zmieszanymi. Przy jednym niesfornym i kłopotliwym śmieciu, nasza Śmieciareczka będzie potrzebować pomocy dźwigu budowlanego. Innym razem wspomoże ją radiowóz. Wesołemu pojazdowi czytelnicy towarzyszą aż do wysypiska.

Spotkania i sprzeczki małej Śmieciareczki – tom 2

Śmieciareczka pojazd pracujący, kolejny raz wyrusza w trasę. Po drodze spotka wiele równie zajętych autek. Między innymi auto zbierające elektrośmieci oraz szambiarkę, polewaczkę czy cysternę z wodą. Ale i wśród autek zdarzają się chuligani. Jednak: „Na przekór kłótniom, na przekór sprzeczkom, wszyscy zgodzeni. Cześć, Śmie ciareczko!”

Obie książeczki z serii Wycieczki Śmieciarki są starannie wydane. Opatulone w twarde okładki, w sam raz dla małych rączek. Uśmiechnięte oraz kolorowe ilustracje zachęcają i objaśniają świat. Po takiej lekturze nasze maluchy będą wiedziały, gdzie jest miejsce śmieci oraz jak ważne jest to, żeby nie porzucać ich gdzie popadnie. To optymistyczne, mądre książeczki z eko przesłaniem do wspólnego czytania. Polecam.

Fantastyczne książeczki pełne pojazdów i nie tylko, dla maluchów oraz maluszków znajdziecie TUTAJ, w zestawieniu.

Cześć, Śmieciareczko! Marcin Przewoźniak, wydawnictwo Wilga, 32 strony, wiek 3+ oraz

Spotkania i sprzeczki małej Śmieciareczki, Marcin Przewoźniak, wydawnictwo Wilga, 32 strony, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *