Wszystko chce nas zabić i inne sekrety biologii
9 - 12,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

Wszystko chce nas zabić i inne sekrety biologii

Wiedza biologiczna, Przyroda, Natura to tematy, o których chce czytać twoje dziecko?

Jeśli Twoja odpowiedz brzmi tak, to mam dla Ciebie ciekawą propozycję, książkę pod tytułem „Wszystko chce nas zabić i inne skręty biologii”. To książka popularnonaukowa, o tym jakie niespodzianki kryje natura oraz jak żyć z nią w zgodzie. Bo przecież… prawie wszytko chce nas zabić. Oczywiście traktujcie to z przymróżeniem oka. To książka, która wyjaśnia dzieciom na konkretnych praktycznych przykładach do czego przydadzą się lekcje biologii w szkole. Napisana bezpośrednim prostym językiem, z ciekawą oprawą graficzną. Dobrze się ją czyta. Nie jeden fakt zadziwi młodego czytelnika. Wyposaży go w przydatną wiedzę. I zainspiruje do dalszego szukania odpowiedzi na to co rodzi pytania.

Wszystko chce nas zabić…

zagadnienia w książce podzielono na trzy rozdziały. Co między innymi znajdą w nich czytelnicy?

  • Trucizna, Toksyna, Jad – przynosi jasne odpowiedzi na pytania czym są te substancje i jaki wypływ mają na organizmy, gdzie możemy je znaleźć? Będzie o Wielkim smogu w Londynie w 1952 roku. I o tym jakie gazy i pyły znajdują się w powietrzu. Dzięki tej wiedzy młody człowiek będzie mógł ze zrozumieniem zapoznać się z raportem o stanie powietrza. Kolejne tematy dotyczą zatruć zarówno żywnością jak i roślinami. Pojawią się zwierzęta, które mają jad lub toksyny. Będzie o alergii, pleśni jak również grzybach.
Sekrety biologii dla dzieci

Gdy już jesteśmy świadomi czyhających niebezpieczeństw. Czas na opracowanie strategii przetrwania.

Sekrety biologii dla dzieci
  • Sojusznicy w walce o przetrwanie – to rozdział o tym jak możemy współpracować z naturą. Jak korzystać z jej dobrodziejstw by się chronić.

Autor opowiada o tym czym jest Biotechnologia. Jak w walce o przetrwanie wspierają nas rośliny, zwierzęta oraz drobnoustroje.

Skąd się bierze ocet? Jak przebiega proces kiszenia? Jak powstają olejki etyczne? Co dają nam przyprawy?

Wiele ciekawych pytań i mnóstwo odpowiedzi, które przydadzą się na codzień. W tym rozdziale znalazło się wiele zadań do wykonania. Jest przepis na złote mleko, instrukcja jak przygotować mieszankę ziół, czy też przygotować miejsce do zimowania dla jeża.

  • Zdrowie ma trzy nogi Trzecia część książki jest o naszych Superumijętnościach czyli o tym co potrafi nasze ciało. Spisane wyglądają naprawdę imponująco. Będzie o tym jak kontrolować stan zdrowia czyli potrzebnym badaniach. I trzech nogach zdrowia, którymi są: Sen, Dieta i Ruch. Ci trzej muszkieterowie mają na siebie ogromny wpływ. Od formy jednego, zależy forma drugiego.

A to Ciekawe!

Tytuł Wszystko chce nas zabić to wielka skarbnica wiedzy na temat naszego dobrostanu podana w przystępnej dla dzieci formie. Zadawanie pytań, przykłady z życia wzięte jak również tematy bliskie każdemu to klucz do sukcesu, aby zainteresować dzieci biologią.

Bardzo ciekawa książka. Sprawia wrażenie trochę zeszytowego brulionowego wydania, co nadaje jej akademickiego charakteru. Do wielokrotnego wertowania, studiowania oraz odkrywania.

Wszystko chce nas zabić i inne sekrety biologii, Krzysztof H. Olszyński, ilustracje Adelina Sandecka, wydawnictwo Świetlik, 125 stron, wiek 9+

Więcej książek o przyrodzie szukajcie w kategorii Przyrodnicze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *