Dwujęzyczne opowiadania dla dzieci
6 - 8,  9 - 12,  Anglojęzyczne,  Dla dzieci,  Przygodowe

Dwujęzyczne opowiadania dla dzieci – Ksawery i Kacper

Szukacie ciekawych książek dla dzieci, które pomogą szlifować język angielski? Oto dwujęzyczne opowiadania dla dzieci

Dwujęzyczne opowiadania dla dzieci czyli książka pod tytułem Ksawery i Kacper czyli Xavier and Casper. W jej wnętrzu czytelnicy znajdą aż trzy pełne przygód opowiadania. O piratach i zagubionym skarbie. Zamku, złodziejach i rycerzach. Wilkim sztormie i łodziach pełnych Wikingów. Historie spisane są dwujęzycznie: tekst w języku polskim, a zaraz obok w języku angielskim. Kawałek po kawałku.

W każdej opowieści bohaterami są dwaj chłopcy o złotych czuprynach. Jeden z nich ma zamiłowanie do historii, a drugi do przygód. Idealnie się składa. W takim duecie nawet kąpiel w wannie zmieni się w przygodę.

Zagubiony skarb czy Lost treasure

Pierwsza z opowiastek rozpoczyna się zupełnie zwyczajnie w wieczornej kąpieli. Jednak przygotowana przez chłopców mapa skarbów ginie w odmętach fal wanny i trzeba ją odzyskać. Czytelnicy przeniosą się do podwodnego świata pełnego morskich stworzeń. Spotkają kapitana Czarną Bródkę oraz groźnego pirata Śmierdzącą Skarpetę, których sprytnie wywiodą w pole. Ale czy odnajdą ukryty skarb?

Dwujęzyczne opowiadania dla dzieci

Dwujęzyczne opowiadanie dla dzieci

Mapa skarbów

Historia kończy się słowniczkiem z wyrazami w języku angielskim do zapamiętania. Dalej są ciekawie zaprojektowane ćwiczenia językowe dla dzieci. Będzie okazja poznać nazwy kamieni szlachetnych w języku angielskim. Oczywiście to klejnoty, które kryły się w ukrytej skrzyni. Pośród zadań kryją się również niebanalne ciekawostki.

Śliska sprawa czyli Skippery case

To druga opowiastka, która zaczyna się w Galerii Narodowej w Londynie. A czytelnicy zanurzą się czasach średniowiecznych rycerzy i wraz z chłopcami zmierzą się z bandą rabusi. Wśród zadań krzyżówka, tekst do uzupełnienia, wyjaśnienie gramatyczne dotyczące końcówki -ish.

Tęczowa proca czyli Rainbow slingshot

Tym razem wszystko zacznie się od malowania, a mała żelka sprawi że obraz Kacpra zaleje kuchnię wysokimi falami. Na szczęście na horyzoncie pojawi się łódź Wikingów. Ale również potwór morski!. Czy ta przygoda może zakończyć się dobrze? Ćwiczenia językowe to tym razem wykreślanki, dopasowywanie słówek tak aby „umeblować” kuchnię i tekst o smoku.

Na końcu książki znajdują się odpowiedzi do wszystkich zadań.

Powiem szczerze, że uwielbiamy w domu takie dwujęzyczne opowiadania. Szalone. Z fantastycznymi bohaterami. I w dwóch wersjach językowych. Taka forma obcowaia z językiem jest genialną zabawą. Słówka i wiedza same wchodzą do głowy.

Ksawery i Kacper, Kinga White, wydawnictwo Poltext, oprawa twarda 112 stron, wiek 6+

Przeczytajcie również recenzje:

Detective book

Billy and the Mini Monsters

Sherlock Junior 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *