Alfred Wiewiór i Skradziona Dynia
6 - 8,  6+,  Detektywistyczne,  Dla dzieci,  Zwierzęta

Alfred Wiewiór i Skradziona Dynia

Oto czwarta zagadka detektywistyczna w serii Alfred Wiewiór pod tytułem Skradziona Dynia. Tym razem tytułowy Wiewiór rozwikła tajemnicę znikających dyń na jednym z ogródków działkowych. Okazałe dynie są dumą właściciela. Pielęgnuje je bardzo starannie. Zresztą zbliża się doroczny konkurs na najbardziej okazałe dyniowe warzywo. Co jeśli ostatnia dynia pana Bławatka również zniknie? Do akcji wkracza ekipa Wiewióra. On sam we własnej wiewiórczej osobie oraz jeż Maciek i dzik Stefan. Mądrą radą wspiera ich jak pani Jadzia.

Alfred Wiewiór to historie detektywistyczne dla młodszych dzieci. Zabawne, a jednocześnie pełne powagi dla swej profesji zwierzęta, nadają historii lekki ton. Wiewiór to fajna książkowa pozycja na dobrze spędzony czas.

Skradziona Dynia

Zaraz po zasłużonym urlopie, do biura detektywa przy ulicy Parkowej 6 zgłasza się pan Artur Bławatek. Jest zapalonym ogrodnikiem. W swoim ogródku działkowym uprawia wiele roślin lecz jego specjalnością są dynie, które Każdego roku stają się przedmiotem zazdrości wielu działkowiczów. Dynie pana Bławatka co roku wygrywają konkurs na tę największą. Jednak w tym roku, ktoś ukradł z ogrodu już dwie dynie. Została już tylko jedna. Zdaniem Wiewióra i ekipy jest wytropienie złodzieja. To będzie prawdziwa walka z czasem. I choć sprawa z pozoru wydaje się błaha to tropów do sprawdzenia będzie wiele. Podczas kilkudniowej nieobecności właściciela, zwierzaki zamieszkają w altance na jego działce. Czy uda im się uchronić trzecią dynię? Kto stoi za zuchwałymi kradzieżami? Odpowiedzi przyniesie śledzctwo.

Alfred Wiewiór i Skradziona Dynia to książka pełna akcji oraz wartkich dialogów. Wiele w niej postaci, to znaczy świadków do przesłuchania. Każdy snuje swoją opowieść, jak w życiu. Nic nie jest oczywiste. Czytelnicy do końca będą trzymani w napięciu.

Bardzo podoba mi się zupełnie naturalne i oczywiste połączenie świata ludzi i zwierząt. Nikogo nie dziwi, że światowej sławy detektyw to wiewiórka, jego pomocnicy to mały jeżyk oraz wielki dzik o zapędach artystycznych.

Książka jest pełna ilustracji. Tym razem w dyniowej czyli pomarańczowej tonacji. Wytłuszczone oraz zaznaczone plamami ważne momenty w tekście oraz duża czcionka, ułatwią dzieciom czytanie. Polecam serię Alfred Wiewiór. Jest bardzo pozytywna, pełna dobrych wzorców, ale i nieoczywistych zagadek.

Pierwszy tom przygód Alfred – Tajemnicza Walizka. Drugi tom przygód Alfreda Wiewióra – Posążek Faraona. Trzeci – Znikające Precle.

Alfred Wiewiór i Skradziona Dynia, Agnieszka Stelmaszyk, wydawnictwo Wilga, 176 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *