Znikające Precle
6 - 8,  Detektywistyczne,  Dla dzieci,  Zwierzęta

Alfred Wiewiór i Znikające Precle

Alfred Wiewiór i Znikające Precle to tytuł trzeciego tomu detektywistycznej serii, autorstwa Agnieszki Stelmaszyk. W roli głównej występują zwierzaki. Tytułowy Alfred to wiewiórka „Niestrudzony tropiciel tajemnic”, a do jego zespołu należą: jeż Maciek „marzyciel” oraz Stefan dzik, który „Zwykle pracuje w przebraniu, bo ludzie na jego widok wpadają w popłoch…”. Jest również nieoceniona pani Jadzia. W tej opowieści nasi bohaterzy wyruszają na zasłużone wakacje. Po ostatnim sukcesie sprawy w Egipcie zespół Alfreda wiewióra cieszył się wzięciem oraz uznaniem i nie narzekał na brak pracy. Czas na krótki odpoczynek.

Znikające Precle

Podróż samochodem prowadzonym przez panią Jadzie nie minęła pasażerom jak w mgnieniu oka. Za to wszyscy bezpiecznie dotarli do celu. Nie tracąc ani chwili, przyjaciele pobiegli na plażę korzystać z nadmorskich uroków: kopać w piasku, zażywać kąpieli oraz skakać przez morskie fale. Jednak ich błogie wakacyjne lenistwo przerwały niespodziewane na plaży zdarzenia. Ktoś „wyjadał plażowiczom przysmaki tuż pod ich nosem”. Sytuacja powtarzała się od kilku dni. Sprawa robiła się poważna, a atmosfera nerwowa. Alfred zabrał się więc do pracy. Gdzie zaprowadzi go detektywistyczny zmysł?

Pozory mylą

Ta wakacyjna opowieść zaskoczy czytelników. Zagadki nie skończą się na ginących w trakcie plażowania preclach. Dzieci będą świadkami brawurowej akcji ratowniczej na wodzie, w wykonaniu Stefana. Nadwiewiórczego wysiłku Alfreda oraz napadu na jubilera. Oj będzie się działo, a detektywi będą mieli co świętować.

Jednak wakacje szybko się kończą, a kolejne sprawy w biurze przy ulicy Parkowej już czekają.

Alfred Wiewiór i Znikające Precle to propozycja dla dzieci, które doskonalą czytanie. Również wspólne czytanie przyniesie wam frajdę. Historia napisana jest dużą czcionką, dużo w niej dialogów oraz elementów dźwiękonaśladowczych. Stonowana kolorystyka ilustracji pozwala skupić się na tekście. Natomiast niewielki format wydania sprawia, że łatwo zabrać książkę ze sobą, choćby na zbliżającą się majówkę.

Jeśli wasze dzieci lubią detektywistyczne przygody, ta z Alfredem Wiewiórem oraz spółką na pewno im się spodoba. Zajrzyjcie do wpisów o pierwszej jak również drugiej części:

Alfred Wiewiór i Tajemnicza walizka TUTAJ oraz Alfred Wiewiór i Posążek Faraona TUTAJ

Więcej detektywistycznych książek dla dzieci w różnym wieku znajdziecie w kategorii Detektywistyczne.

Alfred Wiewiór i Znikające Precle, Agnieszka Stelmaszyk, wydawnictwo Wilga, 160 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *