3 +,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Przygodowe,  Zwierzęta

Gdzie się podział Czwartek?

Dziś chcę wam pokazać książkę pod tytułem Gdzie się podział Czwartek? Wpadła mi w oko zupełnie przypadkowo i zachwyciła swoją prostotą, spokojem oraz przepięknymi nastrojowymi ilustracjami. To opowieść dla zupełnie małych słuchaczy. Mowa w niej o dziecięcym żalu za mijającymi urodzinami. Zabawa szybko się kończy, a przecież wszyscy się tak dobrze bawią!. Bohaterami są zwierzątka, niedźwiadek Nosek oraz jego przyjaciel Dziubek. Razem ruszą na poszukiwanie minionego czwartku, dnia w którym Nosek obchodził radośnie swoje urodziny.

W poszukiwaniu uciekającego dnia urodzin

O tym właśnie jest ta książka, o wędrówce dwójki przyjaciół. Ufni wobec wszystkiego co ich otacza i otwarcie na to co przyniesie chwila ruszają by odnaleźć czwartek. Szukają w parku, szukają pod powierzchnią wody, na wzgórzach, w morskiej dali, ale nigdzie ten in nie odpowiada. W końcu „Smutni skierowali się w drogę powrotną do domu” i zaczęli wyobrażać sobie jak może wyglądać ten cudowny miniony czwartek.

Czy Nosek i Dziubek znajdą czwartek i urodzinowe poczucie szczęścia, które mu towarzyszyły? Czy tajemnica wszechświata: „Co się dzieje z czwartkiem, nim nadejdzie piątek?” zostanie rozwiązana?

Gdzie się podział Czwartek? została wydana w 2020 roku, ale przyznałam zauroczyła mnie. Chciałam wam pokazać tę piękną opowieść jak również jej nastrojowe wnętrze. To historia w sam raz do czytania przed snem, do rozmowy o świecie oraz do wspólnego wymyślania wspaniałych rzeczy.

Polecam książkę waszej uwadze.

Nosek

Jeśli szukacie pięknych historii o uczuciach dla najmłodszych to zajrzyjcie do wpisu Huśtawka – piękna opowieść o uczuciach.

Gdzie się podział Czwartek?, Janeen Brian, wydawnictwo Wielka Litera, 32 strony, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *