Kolekcja Mitów Profesora
6 - 8,  Komiks,  Przygodowe

Kolekcja Mitów Profesora Brownstone`a – inspirujący komiks

Kolekcja Mitów Profesora Brownstone`a to forma komiksowej przygody w nurcie fantasy. Opowieść oparta na mitach, umiejscowiona w magicznych odległych krainach, pełna prastarych artefaktów, gdzie głównymi bohaterami są dzieci. Pokażę wam dwie książki, które dotychczas ukazały się w serii, na naszym rynku: Artur i Złoty Sznur oraz Mary i Zagadka Sfinksa. Mam nadzieję na więcej tytułów napisanych przez autora i ilustratora Joe Tood Statnton. Książki inspirują do działania, dodają odwagi, pokazują co motywuje dzieci do podjęcia wyzwania. Niezwykle kolorowe, piękne ilustracje wciągają do przygody. Sami zobaczcie.

Artur i Złoty Sznur

To pierwsza część opowieści, w której poznajemy historię Artura, pierwszego z Brownstonów podróżników. Poznajemy go jako małego chłopca, niezwykle ciekawego świata i odważnego, który uwielbia zbierać skarby. Mimo braku przychylności ze strony mieszkańców, trwa przy swojej pasji odkrywania. Pewnego dnia na wioskę napada ogromny wilk i gasi „żar wielkiego ognia”, który ogrzewa społeczność. Według Atrix, miejscowej kabalarki „…nie wszystko jest stracone...”. Ogień można odzyskać, trzeba „tylko” dotrzeć do krainy Wikingów, gdzie mieszka bóg z młotem. W mieście rozgorzała dyskusja, większość mieszkańców była ranna, inni nie czuli się na siłach. Samotnej podróży spontanicznie podejmuje się mały Artur. Jego przygoda po ogień potoczy się bardzo ciekawie. Szczególnie zaciekawiła mnie wspaniała biblioteka w siedzibie bogów.

Mary i Zagadka Sfinksa

Mary to córka profesora Brownstone`a, czyli małego Artura, którego czytelnicy poznali w pierwszej części. Dziewczynka jest równie ciekawska, co tata, ale boi się ciemności. Tata próbuje ją ośmielić, ale lęk córki jest zbyt duży. Aby pomóc Mary, profesor Artur decyduje się na wyprawę do Egiptu. Chce wejść do wnętrza Sfinksa, aby posiąść księgę boga Tot. W niej spisane są wszystkie tajemnice świata. Po przeczytaniu listy pozostawionego przez tatę, Mary czuje, że potrzebna mu będzie pomoc. Nie bacząc na ryzyko, korzysta z pióra Wiatrotkaczki i rusza w podróż na grzebiecie ptaka. Piękne ilustracje wprowadzają czytelników w klimat egipskich piramid i artefaktów. Sylwetki boga Tot oraz boga Ra zachwycają. Mary wykaże się podczas swojej pierwszej wielkiej przygody, nie lada mądrością.

Kolekcja Mitów Profesora Brownstone`a otwiera młodych czytelników na świat, na nowe, na przygodę. Odkrywa siłę motywacji wewnętrznej, którą każdy z nas ma w sobie. Warto odkryć w naszym dziecku co jest jego wewnętrznym motywatorem, który pozwoli mu „zawojować” świat, otworzyć się na coś, czego wcześniej nie próbowało. Polecam tę serię komiksową i bardzo jej kibicuję, aby pojawiły się kolejne tytuły.

Wspaniałe komiksy przygodowe znajdziecie we wpisach TUTA – Światła Północy, TUTAJ -Pozytywka, TUTAJ – Malutki Lisek i Wielki Dzik.

Artur i Złoty Sznur, Joe Tood Stanton, Krótkie Gatki, 48 stron, wiek ok. 6 +

Mary i Zagadka Sfinksa, Joe Tood Stanton, Krótkie Gatki, 48 stron, wiek ok. 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *