Ratunku Piraci
3 - 5,  Dla dzieci,  Piraci,  Zwierzęta

Ratunku Piraci! – pirackie opowiastki dla dzieci

Kiedy mój syn był młodszy, często poszukiwałam ciekawych książek o pirackiej tematyce. Wiem, że wśród was również są tacy niestrudzeni poszukiwacze. Dlatego kiedy wpadła mi w ręce Ratunku Piraci, od razu pomyślałam, żeby ją pokazać. Nie jest to nowość wydawnicza, ale w tym przypadku to bez znaczenia. To książka, w której mali czytelnicy odkryją zabawne pirackie opowiastki ze zwierzakami w rolach głównych. Zajmujące, pełne emocji oraz humoru ilustracje spodobają się dzieciom. Duży, kolorowy format i mnóstwo detali do śledzenia sprawiają, że chce się tę książkę wertować. Zdecydowanie wyobraźnia autora dorównuje tej dziecięcej. Sprawdźcie to sami.

Ratunku Piraci i Kapitan Korsarzy …

to pierwsza historia, w której kapitan Baltazar Suchar sieje postrach na Karaibach. Żaden suchar nie umknie jego uwadze, w przeciwieństwa do złota. Kto by się tam przejmował kosztownościami.

W kolejnej opowiastce księżniczka Edmunda władczyni Morza Karaibskiego będzie „sprawiedliwie” dziwić się łupem ze swoimi pirackimi kamratami.

Dalej czytelnicy wybiorą się na Wyspę Czaszek. Będę towarzyszyć Borysowi Robinsonowi na wyspie bezludnej (bezludnej tylko do czasu). Przeczytają o poczcie butelkowej, Siwobrodym oraz Christopherze Morganie – śwince morskiej, dowódcy okrętu i postrachu mórz.

Genialni bohaterzy rozśmieszą dzieci i zapadną w pamięć. Kilka wybranych ilustracji poniżej.

Macie ochotę na więcej piracki inspiracji, Kapitan Fox dla młodszych dzieci, Piraci do abordażu dla starszych czytelników.

Ratunku Piraci!, Mauri Kunnas, wydawnictwo Media Rodzina, 40 stron, wiek 3+

Książkę można złapać jeszcze w wielu księgarniach internetowych, ale pewnie znajdziecie ją również w bibliotece.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *