365 baśni i opowiastek
3 +,  Bajkowe Stworzenia

365 baśni i opowiastek na każdy dzień

365 baśni i opowiastek na każdy dzień to pokaźna księga bajek, legend i opowiadań w nowej odsłonie. Gdzie jedna historia przypada na jeden dzień roku, uwzględniając święta oraz celebrowane nietypowych dni. Teksty są istotnie skrócone i zaadaptowane tak, aby zachować ich oryginalny charakter i przekaz. To dobry pomysł na wprowadzenie dzieci w krainę bajek dosłownie z całego świata oraz przekazywanie uznanych utworów kolejnym pokoleniom. To również okazja do utrwalania nawyku systematycznego czytania przez dziecko. Przeczytanie jednego z 365 wartościowych tekstów zajmuje od kilku do kilkunastu minut.

Obcowanie z tą książka to czysta przyjemność. Soczysta, czerwona okładka zaprasza do wnętrza, obiecując trochę magii. Ilustracje są raczej szczątkowe, za to wszystkie teksty są uroczo obwiedzione ramką. Każdy z nich jest inny, delikatny i kolorowy. To książka, którą warto mieć w domowej biblioteczce.

W 365 baśni … znajdziecie:

  • opowieści oparte na klasycznych baśniach, na przykład Królewna Śnieżka, Calineczka, Brzozowa Babuleńka, Pasterka i Kominiarczyk, Świniopas,…;
  • legendy oraz przypowieści związane ze świętami jak Opowieść wigilijna czy Choinka lub Zajączek Wielkanocny;
  • dzieła wielkich bajkopisarzy jak Bracia Grimm, Hansa Christiana Andersena, Jeana De La Fontaine`a…;
  • baśnie dosłownie ze wszystkich zakątków świata: Włoch, Nepalu, Bułgarii, Norwegii, Serbii, Rosji, Tadżykistanu, Polski, Persji, Afryki, Australii, Szkocji, Kamerunu….;.

To propozycja zarówno dla dziewczynek i chłopców, bowiem zasób tematów jest przeogromny. Każde dziecko znajdzie tutaj bajkę dla siebie. Mojego syna zaciekawiła zasłyszana już historia O tym jak Popiela zjadły Myszy oraz Spodnie diabła. Mi przypomniała się opowieść Jak to ze lnem było dzięki wersji Len. Baśń szkocka O Finie Złotowłosym i Ośmiu Krasnoludkach przypomniała nam książkę z legendami irlandzkimi, a Jak Mamba znalazł wielki skarb podobała się ponieważ opowiada o podróży, odwadze i nagrodzie, którą można się podzielić z rodziną i przekuć ją w coś cennego. Dzieci znajdą też wiele mądrych powieści ze zwierzętami w rolach głównych. Pszczoły, koty, lisy, Zające, Barany, Konie, Wilki, Myszki, cały tłum wspaniałych zwierzęcych charakterów.

Książka 365 baśni i opowiastek na każdy dzień to wrota do krainy wyobraźni, złotych myśli, starych ludowych przekazów i mądrych morałów. Czytając, dzieci zachowają w serduszkach, kawałek tej „mądrości” płynącej z tekstów dla siebie. Polecam Wam tę fantastyczną czerwoną księgę. To również dobry pomysł na prezent.

Jeśli wasze dzieci lubią bajki, to zajrzyjcie również do wpisu Wielbłądzica baletnica i inne bajki TUTAJ.

W serii ukazały się również 365 wierszy i rymowanej na każdy dzień. Podejrzeć je można TUTAJ.

365 baśni i opowiastek na każdy dzień, opracowanie redakcyjne, wydawnictwo Wilga, 365 stron, twarda oprawa, wiek 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 − 14 =