Książki o dojrzewaniu dla nastolatków
10+,  12+,  13 +,  7+,  9 +,  Ciało,  Dla dzieci,  Dla Rodziców,  Dzieci,  Edukacyjne,  Emocje i Obyczaje

Książki o dojrzewaniu dla nastolatków i nie tylko

Czas kiedy nasze dzieci zaczynają dojrzewać przychodzi jakby niespodziewanie i szybko. Nie dajmy się zakończyć. Przygotujmy dzieci i siebie. Wesprzyjmy dzieci w tym trudnym okresie. Niech dojrzewanie będzie czymś naturalnym i ważnym.

Wybrałam dla was kilka ciekawych tytułów o dojrzewaniu, które przyjdą dzieciom z pomocą. Książki są bardzo różnorodne zarówno pod kątem omawianych tematów jak i wizualnie. Niektóre tytuły koncentrują się bardziej na fizyczności, inne na rozwijaniu potencjale młodego człowieka, emocjach. Jeszcze inne próbują opowiedzieć o wszystkim po trochu, z lotu ptaka. Od was zależy co wybierzecie dla swoich dzieci. Różne style i różne spojrzenia, ale jeden cel Przygotwać dzieci do dorosłości.

Zestawienie – książki o dojrzewaniu, które polecam

Poniższe zestawienie będę aktualizować o kolejne tytuły i nowości wydawnicze. Jeśli więc znacie książki warte polecenia, które powinny się na naszej liście, koniecznie dajcie znać.

Piszcie na sylwia@nicestory.pl

Zbiór niemal stu pytań zadanych przez dzieci w wieku szkolnym. Proste pytania, szczerze i rzetelne odpowiedzi dotyczące ciała, dojrzewania, seksualności. Do tego ciekawe i niebanalne ilustracje.

wiek 10+ Recenzja tuta

W prosty, niekrępujący sposób opowiada o przebiegu procesu dojrzewania młodego człowieka, różnorodności i akceptacji. „Proces dojrzewania jest wspólny dla wszystkich ludzi, choć nie u każdego przebiega w ten sam sposób”

wiek 7+ Recenzja tutaj

Książki o dojrzewaniu

To książka napisana przez młodego 21 letniego Morrisa. Bezpośrednim językiem opowiada młodszym od siebie chłopcom, z czym wiąże się dojrzewanie. Jak mówi „Przeżyłem (dojrzewanie), żeby móc opowiedzieć o tym innym”

Wiek 9+ Recenzaj tutaj

Książki o dojrzewaniu

Nastolatki i kosmici (rodzice) muszą się dogadać. Lektura tej książki sprawi, że obu stronom będzie łatwie. Ale to nastolatek jest tu głównym bohaterem. Atutem tej książki jest rodzimy autor, Marcin Przewoźniak.

Wiek 10+ Recenzja tutaj

Książki o dojrzewaniu

Książka niezwykła, którą polecam nastolatkom i rodzicom. Ze zrozumieniem i szacunkiem autor wprowadza młodych ludzi w dorosły świat skupiając się na poznaniu siebie jako człowieka.

Wiek 10+ Recenzja tutaj

Książki o dojrzewaniu

Bardzo konkretny przewodnik o dojrzewaniu dla chłopców. Pomaga młodym ludziom otworzyć się na rozmowę i przejść przez dojrzewanie z humorem i szacunkiem.

Dostępny również w wersji dla dziewczynek.

Wiek 9+ Recenzja tutaj

Opowieść graficzna o pierwszej miłość i doświadczeniach dojrzewania z perspektywy dziewczyny i chłopaka.

Wiek 12+ Recenzja tutaj

Recenzja w przygotowaniu

Wiek 9+

Dla rodziców, w przygotowaniu

Poniżej lista tytułów wraz z jej autorami i wydawcami

Opowiedz mi! Dzieci pytają o intymne sprawy, Katharina von der Gathen, Dwie Siostry, 212 stron, wiek 10+

Jak powstaje dorosły – ciało pozytywny przewodnik po dojrzewaniu, Rachel Greener, wydawnictwo Harper Collins, 32 strony, wiek 7+

Dojrzewanie. Wszystko co chcesz wiedzieć i już nie musisz googlować, Morris Katz, wydawnictwo Debit, 112 stron, wiek 9+

Na100latki czyli jak przetrwać mając naście lat, autor Marcin Przewoźniak, wydawnictwo Wilga, 192 strony, wiek 10+

Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość, Mikołaj Marcela, wydawnictwo You & Ya, 256 stron, wiek 10+

Ciało śmiało. Przewodnik po dojrzewaniu. Dla chłopaków, autor Todnem Scott, wydawnictwo Znak Emotikon, 176 stron, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *