Domowa Pyra
3 - 5,  3 +,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje

Domowa Pyra nowy tytuł w serii Smaczna Banda

Przedpremierowo u nas Domowa Pyra z serii Smaczna Banda. Smaczna Banda to pięknie wydane książki o emocjach dla dzieci w wieku przedszkolnym. Mam jednak wrażenie, że tym razem tematyka Domowej Pyry zaciekawi również starsze dzieci. Nasza bohaterka Pyra zalega na kanapie i tak zorganizowała sobie świat wokół, że właściwie nie musi wychodzić z domu. Wszytko czego jej potrzeba do szczęścia ma w telewizji, internecie, w telefonie. Jest nowoczesna i nie zawraca sobie głowy staroświeckim poznawaniem rzeczywistości. Jednak stanie się coś, co odmieni jej kanapowy los.

Domowa Pyra na kanapie

Domowa Pyra ma ziemniaczaną rodzinę. Nie czuje się na jej tle szczególnie błyskotliwa, a dom daje jej sto procent bezpieczeństwa i rozrywki. Sympatyczna kartofelka ma mnóstwo gadżetów. Monitory, słuchawki, przewody. To tylko niektóre z nich. No. ba, tak trzeba żyć! – wzdycha zadowolona. Jednak pewnego dnia robi się ciemno w pokoju. Wysiada prąd i … Jak myślicie czy Pyra poderwie się z kanapy i odnajdzie życiową równowagę?

To kolejna bardzo wartościowa i życiowa historia w Smacznej Bandzie. Porusza problem nadmiernego angażowania się w wirtualny świat. Spokojnie można powiedzieć, że dotyczy on zarówno młodszych dzieci jak również starszych. Ta opowieść uzmysławia jednak, że można czerpać radość z korzystania z wirtualnego świata, a jednocześnie cieszyć się spacerem, słońcem oraz spotkaniami z rówieśnikami.

Budująca i inspirującą opowiastka, która w subtelny sposób skłania do refleksji nad korzyściami z zachowania balansu w codzienności. Przypomina o tym jak pięknie można się cieszyć z różnych drobiazgów w życiu. Wystarczy je dostrzec.

Premiera tytułu 24 kwietnia 2024r.

Zachęcam do zapoznania się z innymi świetnymi tytułami z Bandy: Wolny wybieg i Fajny Cieciorek, Niesforne Ziarenko i Wzorowe Jajo oraz Skwaszone Winogrono i Bystre Ciastko.

Domowa Pyra, autor Jory John, ilustracje Pete Oswald, wydawnictwo HarperCollins Polska,

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *