Gdzie jest wydra. Śledztwo w Wilanowie
6 - 8,  9 - 12,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Gra,  Przewodniki,  Wielcy Ludzie

Gdzie jest wydra? czyli śledztwo w Wilanowie

Nasz spacer w Wilanowie nigdy nie był tak ciekawy jak z książką Gdzie jest wydra? czyli śledztwo w Wilanowie. To książka wydana już dość dawno temu, jednak na potrzeby urozmaicenia rodzinnego, letniego spaceru jest idealna. To rodzaj gry książkowej, w której czytelnicy mają za zadanie odnaleźć zaginioną wydrę króla Jana III Sobieskiego, zwaną Robakiem. W pałacu ma odbyć się wielka uczta, trzeba się spieszyć aby odnaleźć pupila zasmuconego króla. Dzieci dołączą do kilkuletnich, królewskich detektywów: Murmurka, Minionka, Pupusienki oraz Franfanika. Razem z nim odwiedzą pałacowe komaty oraz przypałacowe budynki. Wszystko urozmaicone licznymi ciekawostkami z przeszłości. W tym śledztwie cały czas skaczemy po stronicach i dokonujemy wyborów. To świetna zabawa, która wciąga do przeszłości.

Śledztwo w Wilanowie…

to zabawa w najlepsze, a przy tym całkiem dobre rozpoznaje Pałacu. Na rewersie okładki znajduje się mapa rezydencji wilanowskiej z czasów Jana III Sobieskiego. Podejmując decyzje, dzieci podążą za królewiętami do komnat królewskich, kuchni, ogrodu i domu ogrodnika, pomarańczarni, na dziedziniec, do stajni. Zaglądając do różnych zakamarków poznają mieszkańców pałacu oraz panujące ówcześnie obyczaje. Dowiadują się jak ubierała się i jak wyglądała królewska rodzina oraz możni.

Jeśli wraz z dziećmi chcecie dowiedzieć się co to są pluderki? kim był stangret? czy też jak robiono pranie i czy królowa Marysieńka lubiła tańczyć? zajrzyjcie do książki, przy okazji wizyty w Wilanowie.

Książka Gdzie jest wydra? jest świetnie zilustrowana przez znany duet Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Wszystko nico przerysowane, ale w klimacie i jak zawsze w przypadku pary twórców, pełne szczegółów. Fabuła toczy się tłustą czcionką, a fakty i ciekawostki zapisane są mniejszym, nieco dyskretniejszym tekstem. Stronice opatrzono DUŻYMI cyframi, aby przeskakując ze strony na stronę, nie pomylić numeru.

Wilanów odwiedzamy często, ale książka to było nasze duże odkrycie. I choć to nie nowość wydawnicza, a nakład w wydawnictwie wyczerpany. To książkę można kupić podczas wizyty w Pałacu w Wilanowie, jest również dostępna TUTAJ.

Polecam wam też ostatni wpis o Muzeum i Parku w Żelazowej Woli.

Gdzie jest wydra? czyli śledztwo w Wilanowie, Dorota Sidor, wydawnictwo Dwie Siostry we współpracy z Muzeum Pałacu w Wilanowie, 80 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *