6 - 8,  Przyrodnicze,  Zwierzęta

Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt

Dopiero co zdradzałam wam Dzikie Sposoby na przetrwanie w świecie zwierząt, a teraz pokażę wam książkę Jad Toksyczne substancje w świecie zwierząt. Świat przyrody jest tak niesamowity, że można o nim bez końca. My bardzo lubimy. Zresztą cała ta wiedza przydaje się potem podczas podróży, nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Na samym początku obrazkowy spis treści. Znajdziecie w nim informacje o tym, jakich trzynaście grup stworzeń poznacie za chwilę. Dalej jeszcze odrobinę wprowadzenia i definicje ściśle związane z omawianym trującym zagadnieniem, na przykład trucizny bierne i czynne.

Jad w świecie zwierząt zadziwia

Jako pierwsze prezentują się drzewołazy, mówiąc w uproszczeniu żaby strzałkowe pochodzące z Kolumbii. Są małe oraz zabójcze. Spośród ssaków na przykład Dziobak, produkujący silny jad. Osobiście uważałam go za poczciwe zwierze. Pod wodą zobaczycie groźne stworzenia tworzące rafę koralową, a w przestworzach Modrogłówka z Nowej Gwinei.

Dalej pojawiają się przedstawiciele Ekskluzywnego Klubu jadowitych, którym autor dedykował aż po dwie strony. Są to między innymi Heloderma Arizońska, Ośmiornica Niebieskokręga jak również Mrówki.

Na szczególną uwagę zasługują węże oraz rybi przedstawiciele podwodnego świata.

Każde ze zwierząt jest krótko scharakteryzowane i wyjaśniona zostaje istota ich jadowitości. W przypadku jadu bogactwo natury nie zawodzi. Jest różnorodność.

W części Dodatkowa Dawka Jadu, czytelnicy dowiedzą się co to jest antidotum, jak powstaje oraz jakie mogą być skutki spotkania z jadowitymi stworzeniami. „Zdrowy, chory czy martwy?”

Na koniec jeszcze dodatkowa porcja informacji do każdego rozdziału. Czy wiecie, że „Jad jednej rozdymki jest w stanie zabić 30 dorosłych osób…”?

Książka ma ciekawą grafikę, a jadowici bohaterzy rysują się w wielu odcieniach. Naprawdę duże wrażenie robią te niebezpieczne stworzenia. Jad Toksyczne substancje w świecie zwierząt to propozycja dla prawdziwych śmiałków.

Jad Toksyczne substancje w świecie zwierząt, Ich Romero Reyes, wydawnictwo Kropka, 48 stron, duży format i twarda oprawa, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

osiemnaście + 12 =