KrokodyliŻyrafa
3 - 5,  Zwierzęta

Krokodyl i Żyrafa – Całkiem zwyczajna rodzina

Krokodyl i Żyrafa Całkiem zwyczajna rodzina jest o pewnej rodzinie i o uroku jej różnorodności. O tym, że inność się nie wyklucza, wręcz przeciwnie, uzupełnia. Wielka miłość nie wybiera. W tym przypadku pada na „uczuciowego krokodyla” i smukłą żyrafę. Stanowią „prawdziwą zakochaną parę”.

Są całkowicie różni i mają zupełnie inne potrzeby. Tak organizują jednak swoje życie, aby każde z nich czuło się dobrze i wygodnie. Mają też dzieci: małą żyrafkę Krokirę oraz krokodylka Raffola.

Pewnego dnia w kuchni, która jest basenem, bo to przecież wodna rodzina, ma miejsce mała katastrofa. Eksploduje korek na dnie basenu, wskutek czego rodzice wpadają w kłopoty. Dzieci spieszą z pomocą. Jak myślicie czy wspólnymi siłami uda się rodzinie pokonać kryzys i dokończyć śniadanie?

Uroczo zilustrowana, ciepła rodzinna historia dla najmłodszych dzieci. O mocy rodziny i pochwale tego, że w różnorodności jest siła. A co jeszcze? Z pewnością, że nie należy się poddawać i załamywać, tylko działać. Pokonywać trudności z wiarą w szczęśliwe zakończenie.

Polecam ten zwierzęcy, zwariowany, odkorkowany rodzinny galimatias.

W serii znajdziecie również inne tytuły: Krokodyl i żyrafa. Zakochana para; Mały krokodyl i ogromny problem; Mały krokodyl i wielka miłość; Krokodyl i Żyrafa czekają na Boże Narodzenie. Podejrzyjcie TUTAJ.

Do lekkiego, acz przyjemnego czytania z najmłodszymi czytelnikami polecam również niezwykle fajną książkę Chrupek i Miętus, dzikie zwierzęta. To humor niezwykle wysublimowany, przy którym rodzice będą się świetnie bawić czytając dzieciom.

Krokodyl i Żyrafa Całkiem zwyczajna rodzina, Daniela Kulot, wydawnictwo Esteris, 32 strony, wiek 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pięć × 3 =