3 - 5,  Zwierzęta

Czy ktoś widział zajączka?

Czy ktoś widział zajączka? Na stole pyszne ciasto marchewkowe, ale gdzie jest zajączek? – zastanawia się mama. Tak zaczyna się pełna humoru i zaskakujących pomysłów leśna historia.

W poszukiwania zajączka, angażują się kolejno różne leśne zwierzęta, dokładając swoje przysłowiowe trzy grosze. W lesie huczy od pomysłów co właściwie stało się z zajączkiem. Ciekawi jesteście co usłyszycie? 🙂 Na przykład to, że:

„…przyjechał do niego wujek z Australii…” mówi kret kierując zapytanie o zajączka do jeża;

„…kangur wszędzie go szuka, bo chce mu się pochwalić swoim kangurzątkiem…” mówi borsuk do sarenek,

„…złota rybka wysłała za nim list gończy…” leśne myszy do taty niedźwiedzia i jego synka;

„… zajączek wracając z kosmosu, wylądował spadochronem na drzewie przed swoim domem…” powiedział dzięcioł do wiewiórek, leśnych strażaków, które ruszają na pomoc „wiszącemu” zajączkowi.

Jak się jednak okazuje zajączek nigdzie nie wisi, ale siedzi przy stole i już zajada się maminym smakołykiem.

Witajcie moi drodzy. Czy możemy w czymś pomóc?” pyta mama ze zdziwieniem widząc wiewiórczy patrol, a za nim tłum poruszonych mieszkańców lasu. Do poczęstunku dołączają wszyscy leśni przyjaciele, którzy z takim zaangażowaniem prowadzili poszukiwania niezaginionego zajączka. Jest przy tym radości i śmiechu co nie miara.

Książkę Czy ktoś widział zajączka? bardzo miło się czyta, jest zaskakująca i śmieszna. Mnogość zwierząt i pomysłów gwarantuje dziecku naprawdę dobrą zabawę. ‘Nie do wiary co oni wygadują” – komentował w trackie czytania mój synek.

Książka wydana w twardym, poręcznym formacie. Ilustracje oddają leśny klimat, jest bardzo zielono, a wizerunki bohaterów przesympatyczne. Kilka pierwszych stron nawiązuje formą do komiksu, wykorzystując dymki do zobrazowania sytuacji lub wypowiedzi. „Nowiny” przekazywane między bohaterami są wyróżnione kolorem czerwonym, co wydaje się ciekawym patentem na to aby zwrócić uwagę dzieci na ten fragment. Książka warta przeczytania. Polecam, jeśli chcecie się po prostu pośmiać.

Czy ktoś widział zajączka?, autor Przemysław Wechterowicz, wydawnictwo Media Rodzina, 32 strony, wiek 3+

Nasza ocena: 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *