Świetnik
3 - 5,  Przygodowe,  Zwierzęta

Opowieści ze Świetnika – historyjki o zwierzakach

Opowieści ze Świetnika to historie o zwierzątkach, które zamieszkują śmietnisko. Grupie przewodzi rezolutny wiewiór Kacper, który wie jak uniknąć zagrożeń i dobrze się urządzić. Do paczki należą również sroka Kraska, jeżowa Antosia (która uwielbia truskawki), szczur Zadymka oraz kilku innych przyjaciół. Działając razem zwierzęta korzystają z dobrodziejstw śmietniska. Przerabiają stare graty na nowe i cieszą się życiem. Jednak na śmietnisku zdarzają się też trudne momenty jak na przykład atak Psujów. Plemienia skrzatów, najbardziej niszczycielskiej bandy na świecie. Mroźne dni w zimie. Kocury. Na Śmietnisku zawsze coś się dzieje…

Opowieści ze Świetnika to barwne historia dla najmłodszych

W tych krótkich, kilkustronicowych opowiastkach, dzieci znajdą inspirację do tego, aby działać. Nie poddawać się w trudnych momentach, brać to co przyniesie los, korzystać z okazji i różnorodności. Opisani bohaterzy mają swoje „moce” i słabe strony, ale razem stanowią silną drużynę. Mogą na siebie liczyć.

Akcja toczy się niezwykle wartko, bohaterzy, a w szczególności wiewiór tryska pomysłami. Ławeczka dla Kraski, tort owadzi dla żaby Smęciuchy na urodziny, „nowe życie” dla starego kalosza, akcja ratunkowa Antosi, huśtawka z deskorolki dla uciechy – nie ma problemu.

Opowieści ze Świetnika są bogato i kolorowo zilustrowane. Bohaterzy tryskają emocjami, a co istotne głównie uśmiechem. Podczas słuchania lub czytania dzieci będą miały ucztę dla oka.

…na Śmietnisku każdy dzień wygląda inaczej…” i „… bez przerwy się zmienia…” – macie ochotę poczytać o nim z dziećmi? Zachęcam jest zabawa, jest moc, a dobro zwycięża.

Marcin Mortka jest autorem Smoczych Opowieści, o których możecie przeczytać TUTAJ. To również propozycja skierowana do dzieci w wieku 3+.

Opowieści ze Świetnika, Marcin Mortka, wydawnictwo Wilga, 56 stron, wiek 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

siedemnaście − 15 =