Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego
6 - 8,  6+,  Detektywistyczne,  Dla dzieci,  Przygodowe

Róża na Tropie – Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego

Już jest. Drugi tom z serii Róża na Tropie pod tytułem Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego. Tym razem wraz z Różą, Rupertem oraz tatą, udajemy się w podróż do dżungli parowcem o wdzięcznej nazwie Panna Wanilia. To ma być specjalny rejs. Róża ma napisać recenzję krewetek na zlecenie swojej idolki, Katarzyny Rodriego. Pani Kapitan Musztarda usilnie zabiega o uwagę małej recenzentki i serwuje krewetki. Na dodatek na pokładzie melduje się również Ptasia Brygada (młodzi entuzjaści przyrody), kierowana przez generała Horynczy.

Zapowiada się trudny do zniesienia i nudny rejs, ale czy na pewno? Kolejna tajemnica do odkrycia czeka.

Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego

Parowiec Panna Wanilia obchodzi swoje pięćdziesięciolecie. Z tej okazji na pokładzie mają odbyć się liczne konkurencje z udziałem pasażerów rejsu. Kto wygra najwięcej z nich, otrzyma nagrodę. Na pierwszy ogień idzie wędkowanie, jednak Róży udaje się złowić nie rybę, a …. Dziennik Światowej Sławy Badacza Rzadkich Gatunków. Zapiski z dziennika wskazują na nieznany gatunek – Ligrosa Srebrzystego. Czy legendarny ptak istnieje? Czy Ptasia Brygada ruszyła w rejs przypadkowo czy również szuka śladów nieodkrytego gatunku?

Wiele jest niewidomych, ale Róża już czuje, że to zagadka dla niej. „Przygoda ze szczyptą piractwa była dokładnie tym, czego Róża potrzebowała”. Odkryciem Ligrosa pomogłaby również Bartkowi, chłopcu z Ptasiej Brygady, któremu wszyscy dokuczają.

Książka pełna fantazji i niemożliwego, które staje się możliwym. Bogato i przezabawnie ilustrowana, tym razem w tonacji zielonej. Spodoba wam się ten zielony klimat. Fabuła trudna do przewidzenia, a bohaterka Róża nieustraszona, odważna oraz ciekawska. Prawdziwa „rasowa korespondentka specjalna„.

Historie z Różą oraz Rupertem w rolach głównych można czytać rozłącznie, każda z nich to oddzielna opowieść.

2 Tom – Róża na Tropie, Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego, Hannah Peck, wydawnictwo Świetlik, 176 stron, wiek 6+

1 Tom- Róża na Tropie, Zagadka Ekspresu Polarnego – TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *