Róża na Tropie
6 - 8,  6+,  Detektywistyczne,  Dla dzieci,  Przygodowe

Róża na Tropie – Zagadka Ekspresu Polarnego

Zagadka Ekspresu Polarnego to pierwszy tom z serii detektywistycznej dla dzieci pod tytułem Różna na Tropie. Książka ma niezwykle ciekawą oprawę graficzną i niewielki rozmiar, stąd znalazła się w naszym wakacyjnym zestawie podróżnym. Detektywistyczna historia w pociągu jest zajmująco napisana, trzyma w napięciu, cały czas coś się święci. Świetnie się bawiliśmy, również dlatego, że pojawiają się w niej absurdalne wątki takie jak tygrys kucharz. Główną bohaterką, detektywką jest dziewczynka o imieniu Róża, a w śledztwie towarzyszy jej dzielna mysz Rupert.

Róża na Tropie

Róża jest pasażerką pociągu Ekspresu Polarnego. Wraz z tatą i mysim przyjacielem Rupertem, jadą do mamy dziewczynki. Mama jest naukowcem, pracuje w Międzynarodowym Towarzystwie Polarnym, zajmując się arktycznymi wodorostami.

Pasażami pociągu okazują się być osobliwe postacie, ale najbardziej „dziwna” i podejrzana jest Madame Money ze swoim kocurem Panem Mruksonem. W pociągu dość szybko dochodzi do kradzieży, a potem kolejnej. Róża podąża tropem złodzieja, kierując się wskazówkami swojej idolki Katarzyny Rodrigo, autorki Podręcznika dl korespondentów specjalnych.

Trzeba przyznać, że Róża to niezwykle odważna osóbka. Nie boi się nawet grasującego po pociągu Tygrys, który okazuje się być… W tym miejscu odsyłam was do lektury.

Róża na Tropie – Zagadka Ekspresu Polarnego to bardzo pozytywna wakacyjna lektura. Pokazuje małym czytelnikom optymistyczną, samodzielną jak również niezwykle kreatywną osóbkę, w ich wieku. Taka bohaterka może inspirować i zachęcać do podążania odważnie własną drogą. Książka w mojej ocenie przypadnie bardziej do gustu małym czytelniczkom niż czytelnikom.

Doceniam też abstrakcyjną fabułę z nietuzinkowymi bohaterami. Wyobraźnia w tej tej historii nie ma granic.

Książka ma format  12.5 x 16.5 cm, czyli jakby kieszonkowy do zabrana ze sobą.

Recenzje świetnych książek z detektywistyczną fabułą znajdziecie TUTAJ. Jest w czym wybrać.

Róża na Tropie – Zagadka Ekspresu Polarnego, Hannah Peck, wydawnictwo Świetlik, 160 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *