Bomba i Ptyś
6 - 8,  6+,  Bajkowe Stworzenia,  Emocje i Obyczaje,  Fantasy,  Komiks,  Przygodowe

Bomba i Ptyś – bombowy komiks

Bomba i Ptyś zaciekawił mnie od pierwszej chwili. Zachwyciła mnie soczystość barw, tryskający z bohaterów optymizm, nieograniczona fantazja autora. Wszystko to co lubią dzieci. To komiks, w którym bohaterami są barwne Fąfle zamieszkujące Fąflopolis. Czytelnicy staną się towarzyszami ich zwariowanych przygód. Nasi bohaterzy bardzo się od siebie różnią, mają odmienne charaktery, a mimo darzą się przyjaźnią. Bomba jest pełna energii, porywcza i stale czymś się ekscytuje. Ptyś natomiast jest spokojny, rozsądny i ostrożny. Najchętniej spędzałby czas w bibliotece. Odwagi nabiera, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Dynamiczna akcja wciągnie dzieci, a komiksowa formuła zachęci do czytania.

Każdy z tomów można czytać niezależnie. Na początku każdej książki znajduje się mapka miasta, oraz sylwetki obu bohaterów. Natomiast na końcu krótka instrukcja jak w kilku krokach narysować Bombę i Ptysia oraz cała kafeteria elementów, z których można stworzyć inne Fąfle.

Bomba i Ptyś oraz rozgniewani piraci

W pierwszy tomie o rozgniewanych piratach, udamy się wraz z bohaterami do miejsca, w którym będą mogli „odetchnąć od zgiełku”. Opuszczamy ich dom przy ulicy Psotnej 18. Dzięki temu, że Bomba potrafi zmieniać kształt i napompować swe ciało, wznosimy się w górę ku morzu i dalej na samotną wyspę. Na drodze fąfli pojawią się piraci, Załoga Gniewnej Kotwicy. Zrobi się groźnie. Przebudzi się bestia, ale czy na pewno? Czy fąfle wrócą do domu i poradzą sobie z piratami wszak chodzi o skarb?

oraz rozbrykany jednorożec

W drugim tomie o rozbrykanym jednorożcu, udamy się wraz z bohaterami do Lasu Jednorożców w poszukiwaniu mitycznych stworzeń. Czeka tam moc słodkości: rzeka czekolady, piankowe pola czy cukierkowe gofry. Bomba będzie zachwycona. Mega dynamiczna akcja, ucieczka przed gumipszczołami, zakręcony jednorożec. Nasi bohaterzy wykorzystają moce jednorożca Brokatka w szczytnym celu, pozostając przy tym superbohaterami. Będzie tak kolorowo jak tylko to możliwe! Jednak wszystko ma swój kres, a zabawa nie zawsze okazuje się zabawą dla innych.

„Nie ma sensu panikować! Przybywamy was ratować!” – zapamiętajcie te słowa.

Komiks Bomba i Ptyś to pełne dynamiki dwie szalone historie. Próżno domyślać się ich zakończenia. Czytelnicy będą zachwyceni, zaskoczeni i owładnięci kolorami. To zabawna lektura, która wniesie optymizm i sprawi przyjemność. A z drugiej strony pięknie opisuje emocje i podpowiada jak sobie z nimi poradzić.

Nie przegapcie Bomby i Ptysia.

Zajrzyjcie również do „komiksowej” zakładki, gdzie między innymi Miś Zbyś, czy seria Hotel Dziwny.

1 Tom : Bomba i Ptyś oraz rozgniewani piraci, Mark Bradley, wydawnictwo Wilga, 160 str., wiek 6+

2 Tom: Bomba i Ptyś oraz rozbrykany jednorożec, Mark Bradley, wydawnictwo Wilga, 160 str., wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *