Dino Joga
3 - 5,  6 - 8,  Dinozaury,  Dla dzieci,  Dla Rodziców,  Emocje i Obyczaje

Dino Joga czyli jak opanować dziecięce emocje

Dino Joga to propozycja dla najmłodszych dzieci. Książka w atrakcyjny sposób łączy naukę technik relaksacyjnych z lubianymi przez dzieci postaciami dinozaurów. Rzecz zupełnie niespodziewana, a jednak według mnie okazała się bardzo udana. Dzieci przywita w Jurajsiej Szkole Jogi mistrz Diplo, który zapewnia, że „Codziennie staramy się nico lepiej poznać samych siebie, kochać się nawzajem i wspólnymi siłami pokonywać to, co nam sprawia kłopoty”.

Wsród dinozaurów kursantów znaleźli się: nerwowy Reks, Raptor raptusiewicz, Triki która ma powolną naturę i ciężko jej nadążyć za innymi oraz nieśmiała Daktyla. Każdy z dinozaurów ma zupełnie inną osobowość, predyspozycje oraz potrzeby. Zupełnie tak jak mali czytelnicy. Dzięki lekturze i ćwiczeniom z dinozaurami dzieci i rodzice dowiedzą się jak mogą pomóc sobie w sytuacjach, które sprawiają im trudność.

„Opisane w książce medytacje dziecko może odbyć samemu lub z dorosłym…” Zaczynamy?

Co kryje wnętrze Dino Jogi?

Każdy z dinozaurów ma do dyspozycji kilka kolejnych stron. Najpierw krótko mówi o sobie, a potem tym co sprawia mu trudność na codzień.

  • spokojna Triksi (triceratops) pokaże dzieciom jak ćwiczy spokój i koncentrację. Wykona pozycję drzewa, krzesła, pokojowego wojownika oraz medytacji wojownika.
  • porywczy Reks (tyranozaur) będzie prezentował pozycje wojownika 2, chwyt za paluch, chwyt za paluch w przykucnięciu oraz medytację kochającej życzliwości. Wszytko po to, by opanować złość która nachodzi go niepodziewanie.
  • tryskający energią Raptor (welociraptor) chciałby zapanować nad swoim temperamentem i posiedzieć w spokoju. Dlatego też pokaże dzieciom pozycję deski, deski bocznej, deski bocznej z chwytem za paluch oraz medytacje nicnierobienia.
  • marzycielska Daktyla (pterodaktyl) nauczy dzieci pozycji jogi, które wspierają spokój i pogodę ducha. Będą to: chwyt za paluch, pozycja wielbłąda, mostek, oraz medytacja serca.

Na koniec znalazł się jeszcze zestaw ćwiczeń głową oraz praktyczna medytacja podczas chodzenia.

Jak widzicie na ilustracjach wybrane pozycje jogi są proste do wykonania dla dzieci. W bardzo przejrzysty sposób zaprezentowane. Krok po kroku. Spokojne, skupione sylwetki ćwiczących dinozaurów sprawiają, że jest trochę zabawnie. Z drugiej strony dinozaury dają poczucie bezpieczeństwa dzieciom, bo jeśli triceratops może to mały czytelnik też.

Książka Dino Joga została wydana w twardej oprawie. Wewnątrz specyficzna, powiedziałabym lekko różowa kolorystyka. Bardzo podobały nam się postacie dinozaurów, odpowiednio dobrane charakterem do celu który chcą osiągnąć podczas ćwiczeń.

Jeśli szukacie inspiracji jak zacząć ćwiczyć z dzieciom lub jak w przyjazny, zabawny sposób okiełznać czasem trudne emocje. To Dino Joga z pewnością wam w tym pomoże.

O dziecięcych emocjach pięknie opowiadają Jesteś Kimś Wyjątkowym – Relaksacja dla dzieci oraz

Jesteś Kimś Wyjątkowym – Relaksacje dla nieco starszych dzieci.

Dino Joga czyli jak opanować dziecięce emocje, Lorena Pajalunga, wydawnictwo Wilga, 48 stron, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *