3 - 5,  6 - 8,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

„Drzewo” do czytania i układania

Drzewo to książka – teczka, w środku której znajdziecie kartki składające się na drzwo – wielki, rozłożysty dąb. Każda kartka to kawałek drzewa począwszy od korzeni, przez pień, gałęzie aż po samą jego koronę.

Każdy kawałek drzwa zmieszkują charakterystyczne dla niego storzenia, owady, ptaki i zwierzęta. W korzeniach drzwa znajdziecie krecie korytarze i borsucze nory, lisie jamy, dżdżownice, myszy i kości, które kryje ziemia. W pniu zobaczycie dziuple zamieszkałe przez różne stworzenia i owadzie korytarze, a w konarach, niezliczone ptasie towarzystwo: sójkę, dzięcioła, pełzacza, kowalika, wilgę, sowę i wiele innych, ale też wiewiórki, koszatki czy leśne myszy. To wszystko, to tylko przykłady. Ptaków, zwierząt, owadów, które możemy podziwiać jest dużo, dużo więcej. Na odwrocie kart znajdują się teksty dedykowane wybranym gatunkom, ciekawostki lub zadania do wykonania. Dowiecie się  między innymi „…po co są drzewa? …”, i jak je samodzielnie wyhodować, „… czy tylko ptaki zakładają gniazda?…”, jak wyglądają głuszce, jaki ptaki to leśny akrobata albo jaki ptak jest największym ptakiem w Polsce. Oprócz mieszkańców drzwa, poznamy też tych co kryją się i korzystają z jego cienia. Są to sarny, jelenie, dziki, lisy i całe mnóstwo innych stworzeń.

Naprawdę niesamowity pomysł i wielkie brawa dla autorki, Pani Katarzyny Bajerowicz, która tak wspaniale przedstawiała ten niezwykły kawałek naszej, rodzimej przyrody.

Drzewo, to kolejne nasze spotkanie z autorką. Przez długi czas towarzyszyła nam książka autorstwa Pani Katarzyny, z serii opowiem Ci mamo, pt.” Co robią mrówki” i to był absolutny hit dla mojego wówczas 2,5 letniego synka. Śmiało zaryzykuję i powiem, że dzięki „mrówkom” mój syn nigdy nie bał się tych owadów, a był nimi wręcz zafascynowany. Drzewo jest tak samo doskonałe, jak mrówki.

Książka Drzwo to piękna edukacja i inspiracja do tego jak pokazywać, opwiadać dziecku świat i jak spędzać ciekawie czas. Kiedy już przejrzycie wszystkie kartki, przeczytacie wszystkie teksty i zadania, czeka was nagroda – ułożony jak z puzzli obraz wielkiego dębu. Imponujący, budzący zachwyt u mojej pociechy.

Drzwo jest starannie wydane. Sztywne kartki w okładce, opasane czerwoną gumkną. Ilustracje ciekawe i przyjemne dla oka.

Zachęcam do lektury i zabawy!

 

Drzewo, wydawnictwo Nasza Księgarnia, 30 stron, wiek od 0

Moja ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pięć + sześć =