Po Angielsku dla Dzieci
0 - 3,  3 - 5,  6 - 8,  Anglojęzyczne,  Ptaki,  Ptaki Ryby Owady

Książki w języku angielskim dla dzieci – poznajcie serię The Pigeon

Dziś rozpoczynam cykl wpisów, w których chciałabym Wam pokazać wartościowe książki w języku angielskim dla dzieci. Takie do czytania i nauki, utrwalania słówek i zwrotów oraz oglądania i co ważne, do pośmiania się. Przydadzą się zwłaszcza teraz, kiedy dzieci są jeszcze w domu i nauka języka nie jest tak efektywna i systematyczna, jak to miało miejsce w szkole. Te książki na pewno spodobają się dzieciom. Zapraszam na moje #NiceEnglishStory

Seria The Pigeon

Zacznę od książek, które pochodzą z serii The Pigeon. Szczęśliwie weszliśmy w posiadanie dwóch książek pod tym tytułem, mianowicie The Pigeon Wants a Pupy! oraz Don`t Let the Pigeon Drive the Bus! Stronę dedykowaną seri możecie odwiedzić TUTAJ.

Seria The Pigeon czyli Gołąb w zabawny sposób angażuje czytelnika, bo jak sam autor mówi „Finally, a book you can say „no” to!”. Główny bohater The Pigeon ma różne ciekawe zachciewajki, zupełnie nie przystające gołębiowi. Aby dostać to czego chce, chwyta się najrozmaitszych sztuczek. Potrafi być słodki i zrozpaczony, prosi przybierając stosowne minki, przekonuje i używa argumentów, ale potrafi też się solidnie wkurzyć.

Don’t Let the Pigeon Drive the Bus!

W tej części nasz słodki gołąbeczek chciałby … a jakże, poprowadzić autobus.

Nie dajcie się zwieść, bo będzie się dwoił i troił, abyście mu na to pozwolili.

The Pigeon Wants a Puppy!

Natomiast w tej części, nasz gołąbeczek chciałby mieć szczeniaczka!

Nie zważając na obiektywne kontrargumenty, prosi tak pięknie, „You don`t want me to be happy, do you?”, że jego życzenie się spełnia…

… a kiedy się spełnia, okazuje się, że… nie do końca tego się spodziewał 🙂

Jak sami zauważyliście teksty w The Pigeon są naprawdę proste i choć mówią wiele, jest ich niewiele. Prostota ta jest zupełnie doskonała, w połączeniu z wymownymi ilustracjami i mocno ograniczoną paletą kolorów. Dzieci mogą uczyć się zwrotów lub je utrwalać, dobrze się przy tym bawiąc. Już sam wygląd gołębia wprawia w dobry nastrój.

Jeśli spodobały Wam się spotkania z gołębiem to zapraszam też do posłuchania części The Pigeon Need a Bath!.

Zdecydowanie polecam książki w języku angielkim dla dzieci do zabawy, nauki. To dobrze spędzony czas, a seria The Pigeon, to prawdziwa rewelacja!

Jeśli Wasze dzieci lubią historie ze zwierzęcym bohaterem w roli głównej to polecam też zajrzeć do mojego wpisu o książce w języku angielkim pod tytułem The Buble Bear, TUTAJ.

Seria The Pigeon, Mo Willems, wydawnictwo Walker Books, 40 stron, właściwie dla każdego

Tytułu Pigeon Don’t Let the Pigeon Drive the Bus szukajcie w księgarni Kangurek TUTAJ. Znajdziecie tam również wiele innych, cudownych anglojęzycznych książek dla dzieci.

Księgarnia Kangurek

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *