Po Angielsku dla Dzieci
0 - 3,  3 - 5,  6 - 8,  Anglojęzyczne,  Ptaki

Książki w języku angielskim dla dzieci – poznajcie serię The Pigeon

Dziś rozpoczynam cykl wpisów, w których chciałabym Wam pokazać wartościowe książki w języku angielskim dla dzieci. Takie do czytania i nauki, utrwalania słówek i zwrotów oraz oglądania i co ważne, do pośmiania się. Przydadzą się zwłaszcza teraz, kiedy dzieci są jeszcze w domu i nauka języka nie jest tak efektywna i systematyczna, jak to miało miejsce w szkole. Te książki na pewno spodobają się dzieciom. Zapraszam na moje #NiceEnglishStory

Seria The Pigeon

Zacznę od książek, które pochodzą z serii The Pigeon. Szczęśliwie weszliśmy w posiadanie dwóch książek pod tym tytułem, mianowicie The Pigeon Wants a Pupy! oraz Don`t Let the Pigeon Drive the Bus! Stronę dedykowaną seri możecie odwiedzić TUTAJ.

Seria The Pigeon czyli Gołąb w zabawny sposób angażuje czytelnika, bo jak sam autor mówi „Finally, a book you can say „no” to!”. Główny bohater The Pigeon ma różne ciekawe zachciewajki, zupełnie nie przystające gołębiowi. Aby dostać to czego chce, chwyta się najrozmaitszych sztuczek. Potrafi być słodki i zrozpaczony, prosi przybierając stosowne minki, przekonuje i używa argumentów, ale potrafi też się solidnie wkurzyć.

Don’t Let the Pigeon Drive the Bus!

W tej części nasz słodki gołąbeczek chciałby … a jakże, poprowadzić autobus.

Nie dajcie się zwieść, bo będzie się dwoił i troił, abyście mu na to pozwolili.

The Pigeon Wants a Puppy!

Natomiast w tej części, nasz gołąbeczek chciałby mieć szczeniaczka!

Nie zważając na obiektywne kontrargumenty, prosi tak pięknie, „You don`t want me to be happy, do you?”, że jego życzenie się spełnia…

… a kiedy się spełnia, okazuje się, że… nie do końca tego się spodziewał 🙂

Jak sami zauważyliście teksty w The Pigeon są naprawdę proste i choć mówią wiele, jest ich niewiele. Prostota ta jest zupełnie doskonała, w połączeniu z wymownymi ilustracjami i mocno ograniczoną paletą kolorów. Dzieci mogą uczyć się zwrotów lub je utrwalać, dobrze się przy tym bawiąc. Już sam wygląd gołębia wprawia w dobry nastrój.

Jeśli spodobały Wam się spotkania z gołębiem to zapraszam też do posłuchania części The Pigeon Need a Bath!.

Zdecydowanie polecam książki w języku angielkim dla dzieci do zabawy, nauki. To dobrze spędzony czas, a seria The Pigeon, to prawdziwa rewelacja!

Jeśli Wasze dzieci lubią historie ze zwierzęcym bohaterem w roli głównej to polecam też zajrzeć do mojego wpisu o książce w języku angielkim pod tytułem The Buble Bear, TUTAJ.

Seria The Pigeon, Mo Willems, wydawnictwo Walker Books, 40 stron, właściwie dla każdego

Książki można kupić korzystają z platformy Amazon lub na przykład TUTAJ lub TUTAJ albo szukać egzemplarzy z drugiej ręki, co zdecydowanie polecam. Jest spory wybór tytułów więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *