Pola i Piotruś
0 - 3,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje

Pola i Piotruś – „Zimowy dzień” oraz „Potwór”

Pola i Piotruś i to najlepsi przyjaciele. Razem odkrywają codzienność i nigdy się nie nudzą. Bohaterzy, zajączek i myszka doświadczają emocji oraz sytuacji, które są codziennością maluchów. Ku radości wielbicieli Poli i Piotrusia pojawiły się dwa kolejne tytuły: Potwór oraz Zimowy dzień. Potwór wprowadzi dzieci już nieco w jesienny nastrój, natomiast Zimowy dzień to już śnieg oraz ciepłe rękawiczki. Jak widzicie to tytuły doskonałe na zbliżający się czas w przyrodzie i za oknem.

Seria Pola i Piotruś to dziecięcy optymizm, drobiazgi które cieszą, zabawa oraz wzajemne zrozumienie. To pochwała przyjaźni, w której liczy się to, czego potrzebuje każdy z bohaterów.

Potwór kiedy zimo na dworze

Kiedy za oknem pada deszcz i robi się chłodno, trzeba znaleść jakieś zajęcie. Pola robi ciasto, do którego najpierw przygotowuje składniki. Kiedy jej wypiek jest prawie gotowy, w drzwiach pojawia się… Potwór!

Nie taki Potwór straszny jak się wydaje, a spotkanie z nim kończy się słodkim piknikiem.

Pola i Piotruś W Zimowy dzień

Zimowy dzień pełen białego śniegu zachęca dzieci do spaceru. Pola i Piotruś ubierają się ciepło, a potem rozpoczyna się zabawa. Będzie wszystko to, co dzieci lubią najbardziej: zjazdy na sankach, orzełki na śniegu, śnieżki jak również lepienie bałwana. Czy pomysły Poli i Piotrusia na to jak ma wyglądać bałwan, uda się pogodzić? Sprawdźcie ze swoimi maluchami ile plastelinowych zwierzątek będzie hasać po dywanie w pokoju jednego z dzieci.

Jestem fanką serii Pola i Piotruś. Uważam ją za niezwykle wartościową, mądrą jak również przyjazną dzieciom lekturę. Kolorowe, soczyste ilustracje, na których pojawiają się znane już dzieciom postacie pierwszego oraz drugiego planu, dają poczucie bezpieczeństwa. Towarzyszące bohaterom przedmioty, to również rzeczy znane dzieciom ze swojego otoczenia. Nie ma tu miejsca na udziwnienia, a zwierzęcy bohaterzy są zaradni, sympatyczni ale również empatyczni. To wszystko sprawia, że z radością witam kolejne, nowe tytuły.

W opublikowanych już recenzjach, miałam ogromną przyjemność pokazywać wam wnętrza książeczek. Zachęcam do podejrzenia Piotrusia i Poli:

  • „Hulajnoga” oraz „Plama” – TUTAJ
  • „Ulubiona przytulanka” oraz „Urodziny” – TUTAJ
  • „Ślimak” oraz „Nowy Kolega” – TUTAJ

Wszystkie w kolorowy sposób mówią prosto o ważnych dla dzieci sprawach. Polecam

Pola i Piotruś. Zimowy dzień oraz Pola i Piotruś Potwór, Camilla Reid, ilustracje Axel Scheffler wydawnictwo Wilga, książeczki mają po 28 stron, skierowane do dzieci w grupie wiekowej 0-2

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *