Własna sfora
3 - 5,  3 +,  6 - 8,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Pies

Własna sfora rozważania jamnika o tym jak stać się częścią sfory

Własna sfora to jedyna swoim rodzaju książka obrazkowa dla dzieci o psich rozważaniach. Głównym bohaterem jest ekscentryczny jamnik, który ma osobliwe mało psie upodobania. Jest inny niż wszystkie psy. W zadumie myśli o sobie: Najwyraźniej coś jest ze mną nie tak. Nie jestem jak inne psy. Jednak nawet taki pies jak on, ma potrzebę przynależności i próbuje z całych sił dopasować się do psiego towarzystwa. Czy mu się to uda? I czy w tym jest rzecz? … mali czytelnicy dowiedzą się z lektury.

Opowieść o jamniku, a może raczej o potrzebie przyjaźni i bycia częścią grupy jest nietuzinkowo zilustrowana, pełna czterech łap, ogonów, uszów, łatek i wesołych mordek. Spodoba się dzieciom.

Własna sfora to marzenie każdego

Czy marzycielem jest jamnik czy ktoś z nas dwunożnych nie ma znaczenia ponieważ każdy (mały i duży) szuka akceptacji i zrozumienia. Potrzebuje towarzystwa i wsparcia. Aby je otrzymać czasem wystarczy otworzyć serce na to co nie jest dokładnie takie jak my. Własna sfora to historia, która przynosi uniwersalną prawdę w pięknym wydaniu.

Z ogromną przyjemnością przyglądaliśmy się ilustracjom. Pełne grymasów, uśmiechów i zakłopotania psie mordki oddawały cały wachlarz emocji. Musicie z dziećmi zobaczyć jak ten pudeł wsadzał łapę do wanny, albo przysypiając rozwiązywał krzyżówki. Niesamowite (pomyślał jamnik) że tak miło spędziłem czas z kimś ze sfory. Polecam książę, nie tylko psim wielbicielom, ale tym co czują się nieco inni, z boku i obawiając się dołączyć do zabawy.

Podsumowując:

 • to książka pełna emocji z psimi bohaterami
 • napisana z humorem
 • podejmuje temat potrzeby przynależności i przyjaźni jak również akceptacji różnorodności
 • opatrzona wyjątkowy ilustracjami pełnymi detali, za to oszczędnymi w kolory
 • oprawa twarda
 • wiek 3+

Więcej psich książek z cudownymi psimi bohaterami znajdziecie TUTAJ

Własna sfora, Maria Nilsson Thore, wydawnictwo Zakamarki, 44 strony, wiek 3+

2 komentarze

 • Gosia

  A mnie ostatnio zachwyciła książka „Formuła Elli”! Nie dość, że jest cudownie wydana, to zachwyca również treścią!

  • Nicestory

   Tego tytułu nie znam, ale kiedyś recenzowałam inną książkę tej autorki Uniwersytet Pani Bajki a i na stronie znajdziesz wywiad z autorką jak byś miała ochotę poczytać. Pozdrawiam i dzięki za podrzucenie tytułu

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *