Zwierzocharakterki
3 - 5,  Dla dzieci,  Dzieci i Rodzina,  Emocje i Obyczaje,  Zwierzęta

Zwierzocharakterki Jakie zwierzątko mieszka w tobie? – recenzja

Zastanawiałeś się kiedyś ile zwierza mieszka w Twoim dziecku?

Na to pytanie odpowiedź pomoże ci znaleźć książka pod tytułem Zwierzocharakterki. Urocza książeczka, pełna obrazków stworzona z myślą o młodszych dzieciach oraz rodzicach. Jej lektura odkryje przed Tobą niepodważalny fakt, że każde dziecko, jak również dorosły jest inny.

Obserwując swojego malucha możesz zaobserwować jakie cechy charakteru przeważają w jego zachowaniu. Czy jest radosny, uparty, wszędzie go pełno? Ta obserwacja pozwoli ci lepiej rozumieć dziecko. Podpowie jak postępować, aby mogło czuć się szczęśliwe oraz akceptowane i kochane.

Dla dzieci odnalezienie w sobie cech, które posiadają ich pupile, może być zabawne i odkrywcze. Być może jest lwiątkiem, zajęczynką, kociątkiem, a może małpiątkiem? Sprawdźcie to razem.

Dziewczynka która czuje się jak mała rybka

Zwierzocharakterki

Zwierzocharakterki

Zwierzocharakterki czyli typy osobowości

W książeczce znajdziecie aż czternaście gatunków zwierząt, których cechy charakteru znajdują odzwierciedlenie w zachowaniach dzieci. Jesteście ciekawi jakie stworzenia przywołała autorka? Zwierzęta różnią się wyglądem oraz cechami charakteru, które składających się na ich temperament oraz osobowość. A każda wymaga odpowiedniego traktowania.

Dowiedzcie się co zrobić, żeby dziecko było szczęśliwe

Zajęczynka jest rozbrykana oraz w ciągłym biegu. Aby była szczęśliwa weźmy ją na spacer. Będzie mogła spożyć swoją energię.

Lwiątko gryzie, gniewa się oraz złości. Daj mu się wykrzyczeć i wyrzucić emocje, a będzie spokojne i poczuje się zaakceptowane.

Jeżątko wydaje się groźne z wierzchu. Ma igiełki, może nawet zranić. Ale tak naprawdę jest delikatne i chowa się w obawie przed światem. Pozwól mu się ukryć. Poczekaj cierpliwie, aż ci zaufa.

Zwierzocharakterki

Teksty, które uczą akceptacji i ilustracje, które otulają Zwierzocharakterki

Właśnie taka ciepła, opiekuńcza oraz wartościowa jest książka o Zwierzocharakterki. Zabawne lekko napisane teksty niosą między wierszami mądry przekaz. Wiedzę, której posiadanie może zatrzymać was na moment oraz sprawić, że wasze domowe relacje wejdą na inny poziom.

Tekstom towarzyszą delikatne, pełne emocji ilustracje. Lwia złość. Uszczypliwość komarzycy. Łagodność Misianki. Zobaczycie je jak na dłoni.

Polecam „Zwierzocharakterki, Jakie zwierzątko mieszka w tobie?” dla dzieci powyżej 4 roku życia jak również dla rodziców. Do wspólnego czytania oraz rozmowy.

Zwierzocharakterki, Jakie zwierzątko mieszka w tobie?, autor Gabriela Clima, ilustracje Giacomo Agnello Modica, wydawnictwo Babaryba, 36 stron, czytelnik wiek 4+

Czytaj inne recenzje książek o emocjach dla młodszych dzieci:

Stworcio nie lubi swojej pupy – książka o samoakceptacji

Raz Tak Raz na Opak – historia, która zaskakuje

Żarłak przerażający bywalec wielkiego lasu

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *