Trollheim
9 - 12,  Dzieci i Rodzina,  Fantasy,  Przygodowe

Trollheim Tajemnica Opuszczonego domu – recenzja książki dla dzieci

Trollheim Tajemnica Opuszczonego domu to pierwszy tom w norweskiej serii napisanej z myślą o młodszych nastolatkach. To zdecydowanie opowieść dla tych, którzy lubię dynamiczną akcję, od której nie sposób się oderwać. I choć zaczyna się zupełnie niewinnie to opuszczony dom i następujące w szalonym tempie kolejne wydarzenia przyniosą zimne dreszcze na plecach. Okazuje się, że opuszczony dom kryje w sobie niezwykłą tajemnicę. Czytelnicy zanurzą się w nordyckiej mitologii i staną się świadkami walki dobra ze złem. Walki o wszystko. O Ragnarok.

Książka pod tytułem Trollheim Tajemnica Opuszczonego domu

Tajemnica opuszczonego domu

Dwunastoletni Adam wraz ze swoją mamą przenosi się z Oslo do małej miejscowości Trollheim. O tym, że w miasteczku giną dzieci chłopiec dowiaduje się od swojego kolegi. Adam specjalnie się tym nie przejmuje. Niewiele zresztą może zrobić. Mama dostała w mieście nową pracę. Planują nowy start po kłopotach, które przeszła ich rodzina.

Pierwszego dnia w szkole, Adam ma pojawić się w towarzystwie Tobiasza. Spotkanie chłopców przed lekcjami zaaranżowały mamy. Adamowi ma być łatwiej wejść w nowe szkolne towarzystwo. Natomiast Tobiasz, jak się okazuje, nie ma zbyt wielu kolegów. Choć inni pod każdym względem młodzi ludzi szybko odnajdują nić porozumienia.

Tobiasz proponuje nowemu koledze drogę do szkoły na skróty. Ścieżka prowadzi przez las. Podczas wędrówki dołącza do nich Tara. Żywiołowa i pełna energii koleżanka z klasy. Od słowa do słowa dochodzą do starego opuszczonego domu, którego mury i ogród już niemal pochłonął las. Grając na emocjach chłopców, Tara postanawia wejść do owianego niesławą domu, a raczej ruiny, by dowieść swej odwagi.

Chłopcy chwilę czekają na koleżankę, ale potem spóźnieni pędzą do szkoły. Jednak nie zostawią jej w potrzebie. Tarę trzeba ratować.

Trollheim Tajemnica Opuszczonego domu

Trollheim to Książka fantasy od której trudno się oderwać

Zanim w Opuszczonym domu rozegra się bitwa z pradawnymi stworami z zza magicznej bramy, dzieci odkryją tajemnicę skrywaną od stuleci. Odwaga, sztama jak również odpowiedzialność za siebie nawzajem, sprawi że przezwyciężą strach. Posiądą magiczny przedmiot oraz sekret, którego staną się strażnikami.

Trollheim Tajemnica Opuszczonego domu

Większość akcji tej powieści rozgrywa się w starym domu oraz jego zakurzonych zakamarkach. Mimo to jest absolutnie ciekawie. Bohaterzy – zwyczajni nastolatkowie. Przyjaźń i rozterki. Przygoda, której nie sposób się oprzeć. Tajemnica, której odkrycie zaskakuje. Zwycięstwo, które nie dane jest raz na zawsze. Wszystkie te elementy sprawiają, że to doskonała literatura dla nastolatków zainteresowanych tematyką fantasy.

Trollheim Tajemnica Opuszczonego domu

Książka nie zawiera ilustracji, ale tekst podzielono na wiele dość krótkich rozdziałów. Na wewnętrznej okładce czytelnicy znajdą mapkę miasteczka. Trollheim Tajemnica Opuszczonego domu to doskonała wakacyjna lektura, przy której nie sposób się nudzić. Jestem przekonana, że czytelnicy będą wyczekiwać kolejnej części w serii. Polecam.

Trollheim Tajemnica Opuszczonego domu, autor Arne Lindmo, tłumaczenie Joanna Bernat, wydawnictwo Kropka, 160 stron, oprawa twarda, wiek 9+

Czytaj recenzje książek fantasy dla dzieci:

Godzina Czarów – recenzja

Strażniczka Perły – tom 2 z serii Opowieści Świata Zorzy

The Marvellers Cudmistrzowie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *