Dobiegugotowistart
6 - 8,  Dla dzieci,  Wielcy Ludzie

Do biegu gotowi start! Księga sportu

Do biegu gotowi start! to książka idealna dla miłośników sportu. To księga sportu, która prezentuje najbardziej utytułowanych polskich sportowców w prawie każdej dziedzinie. Od popularnej piłki nożnej przez boks, tenis do skoków narciarskich. Niestety brak w niej, naszego ulubionego golfa. Proste opracowanie oraz przyjazna forma, zachęci dzieci do czytania sportowych historii. Młodsi czytelnicy będą mogli dowiedzieć się ciekawych faktów z życia swoich sportowych idoli. Niejedno ich zaskoczy.

W książce występują głównie polscy sportowcy, ale jest również kilka światowych wyjątków. Nas szczególnie zainspirowała sylwetka żeglarza Mateusza Kusznierewicza, który na swoim koncie ma wiele mistrzowskich sukcesów, mimo choroby morskiej. Czy panczenista Zbigniew Bródka, który zdobył dla Polski olimpijskie złoto, a oprócz tego jest strażakiem.

Każdy ze sportowców wymieniony z imienia i nazwiska oraz ze swoją datą urodzenia „zajmuje” jedną stronę, na której zamieszczono krótki tekst z jego historią. Pomysł na prezentację naszych wybitnych, wielkich sportowców jest świetny. Natomiast zupełnie nie podobają mi się ilustracje. Są jakby komputerowe i zniekształcają twarze tych, których znamy i doceniamy. Informacje o sportowcach poprzedza wstęp, informacja na temat dyscypliny sportowej. Czy wiecie, że „Szermierka dzieli się na trzy konkurencje: floret, szablę i szpadę”, a „…polska Speedway Ekstraliga (w żużlu) jest najlepsza na świecie”.

Książka pokazuje młodym czytelnikom prawdę o tym, że za sportowym sukcesem stoją lata pracy, wyrzeczeń i wielka determinacja. Sukces przychodzi powoli. Te sportowe, wielkie opowieści mogą zainspirować niejednego kanapowca. Zwłaszcza po długim okresie zdalnej nauki, przed monitorem komputera, przyda się dzieciom odrobina sportowej inspiracji i spojrzenie w stronę dobrych przykładów.

Zachęcajmy dzieci do sportu wszelkimi możliwymi sposobami. Może Do biegu gotowi start okaże się początkiem przygody sportowej waszych dzieci.

Do biegu gotowi start, Joanna Wiśniowska, wydawnictwo Wilga, 96 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *