Akademia Mądrego Dziecka
3 +,  Aktywizujące,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Picture book,  Wiersze

Akademia Mądrego Dziecka – książki dla Malucha

Dziś chcę wam pokazać trzy wybrane tytuły z serii Akademia Mądrego Dziecka. Właściwie cała seria jest fantastyczna, ale wybrałam Czy to jest moje?, Myszka szuka domu, Co by tu zjeść? Jak zobaczycie na zdjęciach poniżej, to książeczki kartonowe z ciekawym motywem wyciętego elementu, który pojawia się na początku książeczki a kończy na jej ostatniej stronie. Książki są niezwykle kolorowe i pięknie zilustrowane. Obrazki są duże, wyraziste, a przedmioty na nich pokazane pochodzą z dziecięcego otoczenia lub łatwo je będzie dziecku skojarzyć. Każdej ilustracji towarzyszy zgrabnie napisany wierszyk. Literki są duże. Niektóre słowa pogrubione, aby zapadały w pamięć jak na przykład występujące w historii zwierzaki.

To książeczki do wspólnego czytania. Dla rodziców, opiekunów i malucha. Razem z dorosłym i Akademią Mądrego Dziecka dzieci oglądając i słuchając poznają świat. Świat przyrody, codzienne rytuały, emocje.

Te książeczki po raz pierwszy spotkałam w pewnej górskiej gościnie, gdzie na półce stała ich cała seria. Nie mogłam się oderwać. Tym chętniej dzielę się dziś z wami tymi trzema tytułami. Cała seria to wybór przebogaty. Z pewnością znajdziecie tytuł, który akurat odpowiada potrzebom waszego dziecka oraz sprawi mu najwięcej frajdy.

Czy to jest moje?…

opowiada z perspektywy dziecka o przedmiotach dnia codziennego. Są wśród nich miedzy innymi:

  • kubeczek, smoczek, nocniczek…
  • ulubione zabawki: klocki, kredki…
  • części garderoby…

Wszystkie (te) rzeczy są dziecięce…” a zarazem takie, które w wieku kilku lat fascynują i przyciągają dzieci.

Czy to jest Moje

Myszka szuka domu…

to opowiastka, o zabłąkanej myszce, która chce trafić do swojej norki. Kolejno odwiedza domy różnych zwierząt: misia, borsuka, lista, bobra, królika i inne zwierzaki. W pewnym momencie spotyka złego węża, ale w porę pojawia się mama.

Akademia Mądrego Dziecka

Co by tu zjeść?

Tutaj dzieci towarzyszą głodnej gąsienicy, która szuka czegoś na ząb. Kiedy już dopada czegoś soczystego, inny owad zniechęca ją mówiąc, że to przysmak ludzi. I tak, pojawia się jabłko, gruszka, truskawka, cytryna, grzyb …. Wśród owadów między innymi komar, pasikonik, ważka, mrówka. Czy gąsienicy uda się coś zjeść?

Co by tu zjeść

Co wydaje mi się bardzo istotne, to fakt że książki z serii Akademii Mądrego Dziecka są doskonałej jakości. Bardzo grube, sztywne oraz zaokrąglone stronice i trochę większy niż standardowy rozmiar.

Książki opowiadają o świecie, ale też zachęcają do zabawy dzięki wspomnianym już wyciętym kształtom. Dzięki nim maluchy mogą również ćwiczyć małą motorykę, wodząc paluszkiem po kształtach.

Zajrzyjcie również do kategorii Kartonówki TUTAJ oraz Wyszukiwanki TUTAJ gdzie znajdziecie wiele propozycji dla najmłodszych dzieci.

Akademia Mądrego Dziecka: Czy to jest moje?, Myszka szuka domu, Co by tu zjeść?, Zbigniew Dmitroca, wydawnictwo Harperkids,

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *