Kapibary
3 - 5,  4+,  6 - 8,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Zwierzęta

Kapibary – opowieść o zwierzęciu, które podbiło serce dzieci

Kapibary to nieśpieszna historia, w której głównymi bohaterkami są kosmate, dzikie Kapibary. Pewnego dnia, nieoczekiwanie te dostojne zwierzęta pojawiają się w gospodarstwie. Dostanie życie upierzonych mieszkańców płynie w nim niezmącone. Kapibary doceniają i akceptują ze spokojem to co przynosi im los. Jak się potem okaże, harmonia, spokój i ich otwarte serca potrafią zmienić tak wiele. Co wyniknie ze spotkania kur z Kapibarami będzie nie lada niespodzianką dla czytelników.

Książka o kapibarach to cudowne, delikatne oraz emanujące spokojem ilustracje, które mówią same za siebie. Tekst uzupełnia tylko to, co najważniejsze i jest tłem do wymownych obrazów. Wyjątkowy nastrój, udziela się podczas czytania i zatrzymuje czytelnika aż do ostaniej strony.

Jenak Kapibary to przede wszystkim przesłanie o tym, że różnorodność nie oznacza zagrożenia, wroga. Mimo, że odmienność budzi niepokój to może przynieść wiele dobrego. Warto zachować otarte serce.

Kapibary…

przybywają do gospodarstwa po cichu. Uciekają. Zagrożone, tak naprawdę szukają schronienia. Zaniepokojeni przybyszami mieszkańcy kurnika boją się utraty wygodnego i dostatniego życia. Nie odprawiają jednak nieznanych, wielkich, kosmatych przybyszów, ale ustalają twarde reguły. Zasady, które obowiązują obie społeczności. Na szczęście wśród obu społeczności są dzieci, które świat widzą trochę inaczej. Za ich sprawą wiele się zmieni.

Kapibary w swej wielkiej łagodności okażą się odważne, a Kury będą potrafiły docenić ich szczodre serca i okazaną pomoc. Dostrzec to, co niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Kapibary zachwyciły świat swoim urokiem, spokojem i pełną dumy zgodą na to, co przynosi dzień. Sądzę, że właśnie dlatego stały się bohaterami tej książki. Wcieliły się w rolę kosmatych, szukających pomocy uciekinierów. Pokazały swoją prawdziwą naturę. Ofiarowały mieszkańcom jedyne, co posiadały czyli skromność, odwagę i siłę. Dzięki temu wygrały tak wiele.

opowieść o kapibarach

Ta z pozoru niezwykle prosta historia, niesie ze sobą wiele emocji. Pokazuje małym czytelnikom, aby zachować w sercu spokój i odwagę, niezależnie od tego, po której stronie się znajdą. Bycie razem daje moc i siłę. Przynosi wiele cennego.

Polecam wam tę pięknie wydaną książkę na prezent i do wspólnego czytania, a potem rozmowy. Jak to się mówi dobro to jedna rzecz, która się mnoży, jak się ją dzieli. Dzielmy się więc nim, szczególnie w czasie zbliżających się świat.

Kapibary, Alfredo Soderguit, wydawnictwo Tashka, 2023 rok wydania, 48 stron, wiek 4+ bez ograniczeń

Książek o Kapibarach szukacie TUTAJ oraz TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *