Jaką Kapibarą Jesteś
9 - 12,  Dla dzieci,  Dla Rodziców,  Emocje i Obyczaje,  Zwierzęta

Jaką Kapibarą Jesteś? Zabawny przewodnik

Jaką Kapibarą Jesteś? to niewielka książeczka dla wielbicieli tych sympatycznych zwierząt. Treść napisał z przymrużeniem oka oraz radosne ilustracje kapibary nas rozbawiły. Książka prezentuje zwierzaka w różnych odsłonach wynikających z cech charakteru oraz okoliczności. Pośród tych wizerunków czytelnicy mogą odnaleźć cząstkę siebie. Poznajcie królowę memów – Kapibarę.

Kapibara …zachwyciła świat swoim niezmąconym spokojem i wyluzowanym podejściem do życia. Pokażmy ją dzieciom nie zapominając, że nawet wyluzowana ma swej przywary. Mimo przypadłości, ten uroczy zwierz jest szanowany w swoim stadzie. Jakie więc kapibary możemy zobaczyć w książce? Oto kilka z nich:

  • kapibara kociara – ma kłaczki na ubraniach i kocie drapaki w domu…
  • bałaganiara – doskonale odnajduje się w swoim bałaganie…
  • jesieniara – rozkwita gdy nadchodzi jesień…
  • książkara – nie ma dla niej większej przyjemności niż czytanie… (też tak mam)
  • klimaciara – zaangażowana bez reszty w walkę o los planety

Książka jest zabawnie zilustrowana. Kolorowo, z detalami. Każda z kapibar ma swoją dedykowaną stronę i w każdej osłonie prezentuje się znakomicie.

Niezależnie kim jesteś, spróbuj obudzić w sobie spokój i tolerancję wobec różnorodności.

Zapraszam również do przeczytania recenzji Być jak kapibara TUTAJ. A jeśli macie ochotę poczytać więcej, trochę pod kątem przyrodniczym o tym dostojnym zwierzaku to zajrzyjcie TUTAJ na stronę National Geographic.

Jaką Kapibarą Jesteś? , Ewelina Angielczyk, wydawnictwo Must Read, 48 stron, twarda oprawa, rok wydania 2023, dla młodzieży

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *