Finansowe przygody bobra Antosia
6 - 8,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Ekonomiczne

Akademia Młodych Milionerów. Finansowe przygody bobra Antosia

Akademia Młodych Milionerów to seria książek dla dzieci ucząca przedsiębiorczości. U nas zagościł tytuł Finansowe przygody bobra Antosia, w której mały bóbr słuchając opowieści dziadka i doświadczeń taty, uczy się o zarabianiu, wymianie towarów, pracy, wartości pieniądza. To praktyczna wiedza przełożona na prosty dziecięcy język i przykłady czerpane z otaczającej bohaterów codzienności. Edukację o mechanizmach zarabiania można zacząć z dzieckiem naprawdę wcześnie budząc w młodych głowach świadomość i smykałkę do działania.

Bardzo żałuję, że w czasach mojego dzieciństwa nie miałam możliwości przeczytać takich książek. Świetnie jest wiedzieć, że zarabianie jest fajne, pozwala czerpać satysfakcję i realizować marzenia.

Akademia Młodych Milionerów dla najmłodszych

Finansowe przygody bobra Antosia to osiem pouczających rozdziałów, a właściwie rozmów Antosia z dziadkiem i tatą. Mały bóbr mieszka ze swoją rodziną: mamą, tatą, siostrami w Złotym Lesie nad brzegiem jeziora Bankowego.

W pierwszym rozdziale dziadek sięga pamięcią daleko, daleko. Kiedy to wymiana handlowa odbywała się na zasadzie towar za towar, a nie towar za pieniądz. Leśni mieszkańcy wymieniali się dobrami na targowisku, tak samo jak kiedyś ludzie. Dziadek wyjaśnia wnuczkowi „skąd wiadomo, co za co wymienić” oraz „co zrobić gdy nikt się nie chce wymienić”. Wymianę handlową, czyli dzisiejsze zakupy dzieci mogą zamienić na wymianę swoich zabawek, albo z pomocą rodzicą wyprzedaż „garażową”.

Drugi rozdział to rozmowa z tatą. Z niej Antoś dowie się czym jest praca, jakie płyną z niej korzyści i jak ważna jest w życiu każdego (tu zwierzaka). Tata radzi powoli zastanawiać się na przyszłym zawodem i próbować różnych rzeczy.

Trzeci rozdział będzie o handlowaniu przy śniadaniu. Czwarty na temat zdobywania klientów niemal tak samo jak ryb na zachęcającą przynętę. Klient jest ważny bo dzięki, niemu biznes może działać. Tata bóbr opowiada synkowi historię swojego nieudanego jeziorowego biznesu.

Kolejne trzy rozdziały przekazują równie fajną i lekką w formie, wartościową biznesowo ekonomiczną wiedzę.

Kącik ciekawskiego dziecka

Każdy z rozdziałów kończy się podsumowaniem Kącikiem ciekawskiego dziecka. Oprócz przypomnienia najważniejszych treści, autor stawia ciekawe pytania i zachęca do podjęcia „małych” wielkich działań.

Z wielką uwagą czytaliśmy i słuchaliśmy razem z Antosiem, tego co tłumaczyli starsi małym bobrom.

W książce dzieci obejrzą wiele sympatycznych ilustracji. Rozdziały nie są za długie, za to pełne żywych dialogów. Zwierzęta w roli bohaterów spawdzają się doskonale.

Polecam Wam serię Akademia Młodych Milionerów, w niej wile ciekawych tytułów. Jeśli wejdźcie na ścieżkę przedsiębiorczej przygody razem, dzieci będą chciały poznać jej tajniki.

przygody bobra Antosią

Inne polecane wcześniej książki dla dzieci o tematyce ekonomicznej znajdziecie TUTAJ.

Finansowe Przygody bobra Antosia, Marek Opaska, wydane nakładem wydawnictwa menger Fundacji Instytut Carla Mengera, 90 stron, wiek 6+ (o publikacjach możecie przeczytać na FB wydawcy TUTAJ)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *