Będzie inaczej
3 - 5,  3 +,  Dla dzieci,  Dzieci,  Emocje i Obyczaje

Będzie inaczej – pięknie i mądrze o rozstaniu rodziców

Książka pod tytułem Będzie inaczej jest o rozstaniu rodziców, niezwykle trudnym wydarzeniu w życiu młodego człowieka. Nie sposób się na nie przygotować zwłaszcza jak jest się małym, a rodzice to cały świat. Jednak ta nastrojowa i ciepła opowieść otula czytelnika za sprawą miłości obojga rodziców do dziecka. Mały bohater mimo wątpliwości oraz targających nim różnych emocji, odnajduje się w nowej rodzinnej sytuacji. Jego dorośli dają mu siłę mimo, że w życiu idą już innymi ścieżkami. Zmiany w życiu dziecka i rodziców zestawione są ze zmieniającymi się porami roku. Każda pora przynosi nowe, każde spotkanie z mamą czy tatą oferuje coś innego. Jesienią prace w ogrodzie. Zimą sanki z mamą. A jak mówi tata Dzięki miłości będziemy blisko nawet kiedy na co dzień nie jesteśmy razem.

To książka, która daje siłę. Jest pięknie zilustrowana i pokazuje, że świat nie zawsze jest jak taki jak byśmy chcieli… wszytko się zmienia.

Będzie inaczej

W tę historię czytelnicy wkraczają w porze lata. Poznajemy bohaterów w cudownych okolicznościach plażowania. Czasu pełnego piasku, słońca oraz morza. Wtedy rodzice są jeszcze szczęśliwi razem. Ale już jesienią, gdy kolorowe liście spadają z drzew mama i tata rozstają się. Na szczęście tata potrafi złapać zmartwienia tak jak spadające jesienne liście. A łaciaty psiak potrafi rozbawić i pocieszyć machającym ogonem. Nawiasem mówiąc to chyba Beagle! jak nasz Ivo.

Mamę, tatę oraz małego bohatera spotkamy jeszcze w śniegu, tańczących w deszczu oraz wtedy gdy kwitną pierwsze wiosenne kwiaty. Podczas tych chwil rodzice dużo mówią o emocjach i dmuchają w skrzydła młodego człowieka.

W tej historii jest dużo radości. Czas leci, pory roku się zmieniają. …rok po roku. Od nowa…

O rozstaniu rodziców

Będzie inaczej jest pięknie wydana. W twardej oprawie oraz dużym formacie. Wypełniona urokliwymi ilustracjami i uśmiechem, który przynosi spokój.

Jeśli chcecie porozmawiać z dzieckiem o rozstaniu, to ta książka będzie dla was dużym wsparciem. Pozwoli wam przygotować dziecko na zmiany i wyjaśnić, że nawet po trudnych chwilach wraca szczęście i spokój. A mama i tata nawet gdy nie są razem, pozostają rodzicami na zawsze. Polecam waszej uwadze.

Będzie inaczej, O rozstaniu rodziców, autorka: Clare Helen Welsh, ilustracje: Asa Gilland, wydawnictwo HarperCollins Polska, 24 strony, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *