Bieszczady
6 - 8,  6+,  9 - 12,  Atlas,  Dla dzieci,  Dla Rodziców,  Edukacyjne,  Przewodniki,  Przyrodnicze

Bieszczady Przewodnik dla małych i dużych odkrywców

Bieszczady Przewodnik dla małych i dużych odkrywców to książka, która oprowadza po regionie na południowym wschodzie Polski. Na przygodę i odkrywanie Bieszczad zaprasza autor Adrain Markowski. Książka wypełniona informacjami, zagadkami oraz odrobiną historii zainteresuje małych i pomoże dużym w zorganizowaniu ciekawej wyprawy dla rodziny. Na początku jest mapka, która z lotu ptaka pokazuje dokąd pójść i pozwala rozeznać się w terenie. A dalej czytelnicy ruszą na szlak. Duży format oraz czcionka, solidne usztywnione stronice jak również intensywne kolory ilustracji to atuty tej publikacji.

Bieszczady dla odkrywców

Przyznam się, że nie byłam nigdy w Bieszczadach i znam je tylko z opowieści. Tym bardziej książka była dla mnie bardzo interesująca. Bardzo podobał mi się fragment prezentujący Widok z Tarnicy, która jest najwyższym szczytem w Bieszczadach i ma wysokość 1346 m n. p. m.

Sporo miejsca autor dedykował szeroko pojętemu bezpieczeństwu. Wszak każda przygoda jest piękna jak kończy się dobrze. Dzieci przeczytają, o tym jak zachowywać się na szlaku i jak ubrać się w góry. Nawet jeśli nie są to wysokie góry to pogoda bywa zmienna. Dowiedzą się o Grupie Bieszczadzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego oraz pracy Straży Granicznej. Poznają potrzebne numery telefonów alarmowych.

Na kartach książki nie brakuje również wspaniałej natury. W Bieszczadach można spotkać wiele zwierząt. Wśród nich: żubry, niedźwiedzie, wilki jak również rysie, jeleniowate, żmije. Czytelnicy przejdą „szkolenie” rozpoznawania tropów.

Ciekawe było również poznać bliżej Zalew nad Soliną, dowiedzieć się więcej o Zaporze i pracy elektrowni wodnej.

Bieszczady to nie tylko przewodnik. Znajdziecie w nim również wzmianki o przeszłości. Opuszczonych wsiach, leśnych cmentarzach. Spojrzycie w gwiazdy. A na końcu czeka na czytelników Bieszczadzka Zagadka czyli quiz oraz krzyżówka. Ci co przeczytają książkę uważnie będą się dobrze bawić.

Sezon wycieczek i wędrówek właściwie się już rozpoczął. Niedługo majówka, a więc nie ma na co czekać. Trzeba planować wyprawę. A wy, czy macie już plany? Może czas ruszyć w Bieszczady?

Więcej inspiracji na podróże małe i duże znajdziecie w kategorii Przewodniki

Bieszczady Przewodnik dla małych i dużych odkrywców, autor Adrian Markowski, ilustracje Agata Dobkowska, Prószyński i S-ka, 88 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *