3 - 5,  Zwierzęta

Biuro Podróży Nosorożki Papti. Przygody w dżungli Łubu-dubu

Kiedy mój syn był nieco młodszy lubił wieczorem, do poduszki, posłuchać historii, w których głównymi bohaterami były zwierzęta. Dzięki temu poznawał je i dowiadywał się na przykład gdzie mieszkają. Szukałam wtedy krótkich, ciepłych ale mądrych opowiastek, które sprawiłyby mu przyjemność. Dziś chciałabym pokazać Wam taką właście książkę, zabawną, kolorową, pełną egzotycznych bohaterów. Poznajcie Biuro Podróży Nosorożki Papti. Przygody w dżungli Łubu-dubu.

Co dzieci „znajdą” w dżungli Łubu-dubu?

Tytułowa bohaterka nosorożka Papti zakłada w dżungli biuro podróży. Początkowo niewielkie zainteresowanie wyjazdami budzi jej niepokój, ale wkrótce okazuje się, że usługi tego typu są zwierzętom niezwykle potrzebne. Tak jak my ludzie, pracują, przeżywają różne sytuacje, denerwują się i dlatego tak jak my, potrzebują odpoczynku i wytchnienia od codzienności. Papti z troską, zaangażowaniem oraz indywidualnym podejście do każdego klienta, tworzy specjalne wakacje oferty. W codziennej pracy towarzyszy jej papuga Gagaduła oraz leniwiec Śpioch.

Papti ujęła mnie swoim ciepłem, wyrozumiałością i umiejętnością odczytywania potrzeb innych. Taki psycholog w zwierzęcej wersji. Dzięki Papti z wakacyjnej oferty skorzystali między innymi:

  • krokodyl Tapleusz, który ruszył w podniebną podróż,
  • mała zebra Paseczek, odpoczywała na farmie,
  • słoń Kruszynek w bibliotece, a
  • żyrafa Żyrafa na tratwie małp.

Książka w ładny i prosty sposób opowiada małym czytelnikiem o tym, że każdy z nas czasem jest zmęczony i potrzebuje odpoczynku. Wytchnienie daje nam siłę i energię do dalszego działania.

Bardzo fajne, trafne i śmieszne są imiona zwierzaków. Dzieci z przyjemnością poznają Miodusia, Anię Kondę czy Śpiocha. Nie tylko imiona bohaterów są zabawne, bo również miejsca autor nazwał w taki sposób, aby dzieci mogły je skojarzyć, na przykład rzeka Chlup – chlup, wodospad Kap – kap, klify Hop – hop.

Trzeba też wspomnieć o równie sympatycznych ilustracjach, które znajdują się na każdej stronie i odzwierciedlają wydarzenia opisane w tekście. Jest kolorowo i z uśmiechem.

Książka Biuro Podróży Nosorożki Papti to dziesięć kilkustronicowych historii, które przybliżą dzieciom zwierzęta zamieszkujące Amerykę Południową.

Polecam książkę do wspólnego czytania z najmłodszymi czytelnikami, dobre serce Papti ma moc.

Biuro Podróży Nosorożki Papti. Przygody w dżungli Łubu – Dubu, Marcin Mortka, wydawnictwo Wilga, 96 stron, wiek 3-5 lat

Nicestory

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *