Co wolisz? Starożytni Egipcjanie
6 - 8,  6+,  9 - 12,  Dla dzieci,  Duchy i Mumie,  Edukacyjne

Co wolisz? Starożytni Egipcjanie

Co wolisz? Starożytni Egipcjanie to książka, która oferuje świetną zabawę oraz sporą dawkę starożytnej wiedzy. Odpowiadając na zadane pytanie czytelnik dokonuje wyboru, a ten determinuje dalszy kierunek lektury. To lekko, zabawnie i z przymróżeniem oka spisane fakty, odkrycia oraz hipotezy naukowców. Co wolisz? to książka która wkręca i którą czyta się w mgnieniu oka. Pomysłowa formuła jest świetną alternatywą dla klasycznej książki. Treść urozmaicono licznymi grafikami, które usatysfakcjonują największych zgrywusów. Miękka okładka jak również zeszytowy format sprawia, że książka zabierze się z rodziną wszędzie.

Uwaga będzie szalenie zabawnie i… trochę strasznie!

Co wolisz? Starożytni Egipcjanie

Spis treści zapowiada naprawdę wielkie wybory oraz wymagające myślenia decyzje. Czytelnik będzie miał okazję wcielić się w różne role. Między innymi we wszechmocnego Faraona, Skrybę (czyli tego co piszę oraz czyta), budowniczego grobowców czy też rybaka. Ale jaką decyzję podejmie czytelnik gdy do wyboru będzie miał: małpowanie niczym pawian, sprzątanie grobowca lub pochówek w Dolinie Królów? Wybory nie są oczywiste, a konsekwencje bywają opłakane. Odległe czasy starożytnego Egiptu pełne były okropieństw, a życie zwykłego człowieka nie miało znaczenia. Dzieci zamiast zabawy uczyły się prac domowych, a lekarz wymyślał mikstury, które powaliłyby byka. Słowem ta podróż do przeszłości która może szokować oraz przyprawiać o dreszcze.

Podsumowują w książce znajdziecie:

  • 11 wyborów Co wolisz?
  • Liczne egipskie ciekawostki na przykład lekarstwo na ból zębów, receptura na wosk do depilacji.
  • Aleję Faraonów, a w niej sylwetki najznamienitszych: Tutanchamon, Kleopatra, Ramzes II i inni potężni i okrutni…
  • Aleję Bogów, a w niej Izyda i Ozyrys, Anubis, Hathor, Ra.

Najciekawsze jak również niebywale praktyczne wydał się nam:

  • nasz alfabet w wersji hieroglifów,
  • egipski system numeryczny oraz system jednostek miary bazujący na długości części ciała,
  • proces mumifikacji oraz
  • mikstury na różnorakie bóle jak również
  • gry egipskie.

Podsuńcie swoim dzieciom Co Wolisz? a dowiedzą się jakie zwierzęta trzymali w domu bogaci Egipcjanie, a jakie zwierzę zdaniem starożytnych miały magiczne zdolności.

Egipt największa cywilizacja świata

Początek jak również koniec książki to krótki rys historyczny Egiptu. Zaczynamy od rozwoju kraju położonego na żyznych glebach zalewanych przez wody Nilu. Wielka cywilizacja, która wymyśliła mnóstwo rzeczy. A kończymy na przejęciu władzy nad Egiptem przez Rzymian, przez cesarza Oktawiana.

Co wolisz? Starożytni Egipcjanie to świetny sposób na relaks oraz dobrze spędzony czas. Czytanie w formie zabawy porostu.

Jeśli książka i jej formuła wam się podoba, to możecie sięgnąć również po Co wolisz? Wikingowie. Szczegóły na stronie wydawcy – https://rcl.ink/o5HDE

Premiera książek tuż tuż: 13 marca. Nie przegapcie.

Co wolisz? Starożytni Egipcjanie, autor Clive Gifford, ilustracje Tim Wesson, wydawnictwo Znak Emotikon, 160 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *