6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne

Czyj to szkielet?

Czyj to szkielet? to skarbnica wiedzy i najróżniejszych ciekawostek dotyczących szkieletu i kości – historia, ewolucja i kostne sekrety.  Mali odkrywcy dowiedzą się jakie są rodzaje kości, z czego są zbudowane, dlaczego są białe… informacji jest całe mnóstwo. Na kolejnych stronach znajdziecie informacje dotyczące czaszek różnych gatunków zwierząt, poroży, zębów, potem czas na ręce, nogi i skrzydła, a wszystko to w intrygującej formie pytań, quizów, okienek do odkrywania. Nie ma tu żadnych zbędnych treści, wszystko podane i wyjaśnione w prosty sposób. Bardzo ciekawa jest sekcja na temat pochodzenia człowieka, naszego rozwoju jako gatunku i różnic w stosunku do przodka czyli małpy.

Mimo iż książka dedykowana jest dla dzieci starszych, to mój syn lat 5 też ma z niej dużą frajdę. Niektóre treści są oczywiście zbyt trudne, ale same rysunki mówią wiele i pobudzają wyobraźnię. Książka inspiruje i zachęca do stawiania pytań, objaśnia to co nie jest oczywiste i widoczne na pierwszy rzut oka, ale jest niezbędne dla kręgowców aby funkcjonować. W Czyj to szkielet? znajdziecie na pewno wiadomości, które Was zaskoczą. Książka do przeglądania bez końca.

Ciekawa szata graficzna. Twórcy Czyj to szkielet? wykorzystali tylko kilka kolorów, akcentem kolorystycznym jest pomarańczowy. Dzięki temu czytelnik może skoncentrować się na zawartości. Duży format, twarda oprawa – jak najprawdziwszy atlas.  Świetna propozycja na prezent, polecam.

Czyj to szkielet?, Henri Cap, Raphael Martin, Renaud Vigourt, wydawnictwo mamania, 40 stron, wiek 9+

Moja oncena: 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *