Dogologia
5+,  6 - 8,  9 - 12,  Dla dzieci,  Pies,  Zwierzęta

Dogologia – co naprawdę myśli twój pies

Dogologia czyli co naprawdę myśli twój pies to książka, dla wszystkich wielbicieli czworonogów, którzy nie lękają się i chcą poznać psią perspektywę. A przez to lepiej zrozumieć, zadbać o swojego pupila i sprawić, aby w domu czuł się komfortowo. W rodzinie ma być jak w stadzie. Psie żyjcie pełne jest sekretów i rytuałów. Pytanie kto właściwie kim się opiekuje w tej niezwykłej relacji człowiek – pies, nieco zbiło mnie z tropu. Jeśli macie w domu czworonoga to z pewnością to pytanie też wprawi was w zastanowienie.

Dogologia porusza wiele psich tematów, poczynając od psiej fizyczności, która determinuje predyspozycję i rolę czworonoga. Przez czas szczenięcy. Psie sztuczki czy psie głosy. Wszystkie informacje podane są w zabawnej formule w otoczeniu śmiesznych ilustracji i rozbrajających czatem psiaków. Te psie spojrzenia mówią, że prawem psa jest uwielbianie swojego człowieka o ile go wybierze?

Dogologia odkyrwa sekrety

Jesteśmy rodziną posiadającą psi ogon w swoim stadzie. Dlatego zainteresowała nas bardzo psia perspektywa. Szczególnie:

  • zasady dla szczeniaków dzięki, którym wszystko ujdzie na sucho;
  • zasady posiadania psów, a jedna z nich głosi że zmywarka jest akceptowanym źródłem pozyskiwania żywności – jak ja to znam;
  • najważniejsze rzeczy w psim życiu… jedzenie …smakołyk … drapanie… i tak dalej…
  • czy moc psich drzemek.

W książce szeroko opisany jest psi aspekt w literaturze. Psie prawa. Słynne psy oraz relacje pies – kot.

Ta niepozorna niebieska książeczka kryje w sobie dużą porcję wiedzy. Uczy empatii wobec czworonogów, wprawia w dobry nastrój i ma na celu uczynienie z nas lepszymi opiekunami. Przeczytajcie Dogologię, a dowiecie się w jakim stylu sypia wasz pies, co myśli o kąpielach jak również, co czuje, gdy spuścicie go ze smyczy. Polecam waszej uwadze.

Więcej Bardzo psich książek znajdziecie TUTAJ.

Książka dostępna również w kociej wersji. Na stronie wydawcy możecie zajrzeć do Kotologii TUTAJ.

Dogologia – co naprawdę myśli twój pies, Felix Osborne, przełożyła Aneta Gwiazda, ilustracje Jadę Orlando, wydawnictwo RM, 128, dla wszystkich miłośników psów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *