Dojrzewanie Książka dla chłopców
9 +,  Ciało,  Dla dzieci,  Dzieci,  Edukacyjne

Dojrzewanie. Wszystko, co chcesz wiedzieć i już nie musisz googlować

Szukałam książki o dojrzewaniu dla chłopca, która nie wiałaby nudą i obszernymi akapitami wypełnionymi jakże potrzebną (acz przegadaną) wiedzą. Z pomocą przyszła mi książka pod tytułem Dojrzewanie. Wszystko, co chcesz wiedzieć i już nie musisz googlować. To książka napisana przez młodego autora, który swoimi doświadczeniami z dojrzewania postanowił podzielić się z młodszymi chłopakami. Wcielił się w rolę starszego brata, który o dojrzewaniu mówi z humorem i dystansem. Na luzie. Jak mówi do czytelników Wiele może nas różnic, konieczność przebrnięcia przez dojrzewanie z pewnością jednak nas łączy.

Dojrzewanie…

to atak hormonów, który sprawia, że dotąd poukładane w miarę życie zamiera się w koszmar. Hormony dają sygnał ciału do rozwoju i wiele się zmienia. Głos, wzrost, zapach, pojawiają się włosy tam gdzie ich nie było. Zmienia się sposób myślenia. Chłopiec zaczyna upodabniać się do mężczyzny.

Czytelnikom ulgę przyniesie fakt, że każde dojrzenie ma swój początek i koniec. Proces ten zachodzi mniej więcej między dwunastym, a czternastym rokiem życia. U każdego różnie.

Autor przechodzi przez proces dojrzewania krok po kroku, a teksty ilustrują zabawne młodzieżowe ilustracje. W tej książce nie ma żadnej napinki. To książka do samodzielnego czytania dla nastolatków.

W książce mowa jest również o wymarzonej przez nastolatki samodzielności, szacunku, którego oczekują młodzi ludzie, graniu które pochłania i odciąga od nauki jak również szkole, która wydaje się być beznadziejna.

Na końcu znajdują się przydatne adresy, gdzie szukać wiedzy oraz wsparcia w zakresie dojrzewania i seksualności.

Powodzenia chłopie, życzy na koniec czytelnikowi autor, który sam ma kilku młodszych braci.

Dojrzewanie. Wszystko, co chcesz wiedzieć i już nie musisz googlować, Morris Katz, wydawnictwo Debit, 112 stron, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *