Skąd się Bierze Kupa
3 - 5,  3 +,  Ciało,  Dla dzieci,  Edukacyjne

Dowiedz się Skąd się Bierze Kupa?

Hej, czy wiecie Skąd się bierze kupa? Zapewne, ale jak to zgrabnie wyjaśnić maluchowi? Z pomocą przychodzi nowa książka znanego nieco starszym dzieciom autora, Adama Kay. Tym razem maluchy poznają tajniki procesu trawienia tego co, zjemy oraz wielkiego finału czyli kupy. To niezwykle kolorowy picturebook, przy którym żadne dziecko nie pozostanie objęte. Główną bohaterką jest Ania mała drobinka kukurydzy, która wraz z przyjaciółmi pokona zakręconą drogę przez ciało Natka. Zapraszam na wielką zabawę i przygody, którym towarzyszą radość i uśmiech.

Skąd się Bierze Kupa? Sprawa staje się prosta

Chłopiec o imieniu Natek zabiera się za konsumpcję pizzy. Na placku znalazło się wiele jego ulubionych składników. Wśród nich Ania mała kukurydza. Ale są też inni, którzy dostarczają mnóstwa potrzebnych składników, aby Natek mógł zdrowo rosnąć. Jajko. Cebulka. Rodzynki. Limonka. Prawdziwy miks smaków. Wszyscy razem lecą do przełyku.

Hurra! Uwielbiam przygody ! – krzyczy Pomidor.

Mali czytelnicy będą towarzyszyć całej gromadce w procesie trawienia. Przełyk. Żołądek. Jelito cienki oraz Jelito grube. Po drodze czeka na jedzenie oraz dzieci mnóstwo zabawy. Największa optymistką wśród pokarmów jest Ania!

Podczas tej pełnej humoru opowieści dzieci dowiedzą się wielu ciekawostek. Na przykład dlaczego nie wszyscy przyjaciele Ani dotarli do jelita grubego? lub też Gdzie udaje się kupa, gdy już opuści ciało?

Podsumowując:

  • to edukacyjny picturebook dla dzieci w wieku 3+
  • opowiada o procesie trawiennym, którego wielkim zwieńczeniem jest głośne CHLUP
  • kolorowe uśmiechnięte jak również pełne emocji ilustracje oraz zabawni bohaterzy
  • oprawa twarda
  • KUPA zabawy!

Zapraszam również do wpisu na temat książki pod tytułem Bardzo Niesamowita Medycyna autorstwa Adama Kay`a. Tam wiele o strasznych acz fascynujących faktach na temat rozwoju medycyny. Genialna książka, która bawiła nas w trakcie jednej z rodzinnych podróży. Autor jest również twórcą tytułu Twoja Anatomia.

Skąd się Bierze Kupa?, autor Adam Kay, ilustracje Henry Paker, wydawnictwo Znak Emotikon, 32 strony, wiek 3+

link do wydanictwa – https://rcl.ink/mo7iY

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *