Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta
6 - 8,  7+,  9 - 12,  Ciało,  Edukacyjne,  Komiks

Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta

Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta to książka wypełniona wiedzą o organizmach żywych. Zaprojektowana w formie zabawnego komiksu w taki sposób, że wiedza sama wchodzi do głowy i pozostaje na długo. To książka dla dzieci które ciekawi świat i zachodzące w nim zjawiska. Dla dzieci, które zadają pytania i poszukają odpowiedzi. To lektura, która sprawi przyjemność również rodzicom. Wiedza ułożona jest w rozdziałach poczynając od Ciała Człowieka przez Królestwo Zwierząt, aż do Ziemi i Nauki. Kolorowe rysunki, a na nich fikuśne uśmiechnięte postacie opowiadają o różnych aspektach świata i swojej w nim roli. Tych zaskakujących, zawstydzających i nieznanych faktów czytelnicy poznają mnóstwo. Każdy z omawianych tematów otrzymuje do dyspozycji stronę lub dwie. Dzień z życia skunksa to naprawdę fajny naukokomiks dla dzieci.

Dzień z życia… Ciało Człowieka

Fascynująca część Ciało Człowieka rozpoczyna się od opowieści o mózgu i jego niekwestionowanych walorach. Dalej prezentuje się Oko – które rusza się nawet podczas snu, Zęby, Język, Włosy a w nich nieproszeni goście, Nos, Szkielet, Serce oraz inne kluczowe organy w naszym organizmie. Czytelnika nie ominie wizyta w Jelitach, nie zabraknie bąków.

Twoje ciało pracuje bez przerwy: za dnia i w nocy, kiedy coś robisz i kiedy odpoczywasz. O tym właśnie jest ta część.

Jesteście ciekawi co w naszym ciele jest pracowitą pompą, a kogo przejrzycie do szpiku kości, to zajrzyjcie do komiksu.

Królestwo Zwierząt

Niesłychanie bogate, pełne ruchu i ferworu. Rozpoczyna się od Jętek czyli owadów, których życie jest niesłynnie krótkie, acz intensywne. Dalej Pszczoły, Ślimaki, Pająki, Dżdżownice, owady. Następie pojawiają się piękne acz groźne meduzy i potwory głębinowe. Potem czytelnicy przeczytają o ssakach. Pewnie kojarzycie Łuskowca, ale czy znacie Ursona? Dalej pojawia się już wiele znanym dzieciom zwierząt: koala i inne torbacze, skunks, pandy i inne cudowne zwierzaki, które chętnie opowiadają o swoim życiu.

Spotkasz tu całe chmary rozmaitych stworzeń. W bardzo różnych humorach!

Ziemia i Nauka

Część Ziemia i Nauka opowiada o odkryciach i rewolucyjnych wynalazkach. Opowieść zaczyna się od osobliwych roślin o specyficznych walorach. Są to Rdestwoiec Japoński czy Muchołówka. Potem roześmiany słonecznik, który tak naprawdę składa się z tysięcy małych kwiatuszków. Czytelnicy dowidzą się również jak poznać wiek drzewa i jakie ciekawe i smaczne owoce wydają niektóre z nich. Kilka faktów o grzybach na przykład Grzybie koszykowym czy Truflach. Fitoplankton, Bakterie oraz szczególnie ciekawe w zimowych czasie powstawanie płatków śniegu. W książce znalazło się sporo treści wyjaśniających zjawiska przyrodnicze, jak tajfun, piorun czy trąby powietrzne. Przyznam, że różnorodność i dobór zagadnień jest zadziwiający, ale pozytywnie. Komiks jest po prostu ciekawy.

Popatrzcie na wybrane przeze mnie, niektóre ilustracje i sami oceńcie czy spodoba się waszym dzieciom. Dla nas książka była ciekawa. Czytana powoli i nie w proponowanej kolejności, ale zgodnie z tym co nas interesowało. Spędziliśmy z nią śmieszny czas, poszerzając przy tym wiedzę.

Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta, Mike Garfield, Jest Bradley, wydawnictwo Dwie Siostry, 128 stron, wiek 7+

Waszej uwadze polecam również inne edukomiksy, które znajdziecie w kategorii Komiksy TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *