Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
6 - 8,  6+,  9 - 12,  Dla dzieci,  Dzieci,  Świąteczne

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn – Wioska Świętego Mikołaja – recenzja

Wielbicielki serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn … i jednego Superchłopaka mogą już cieszyć się nowym, świątecznym tytułem Wioska Świętego Mikołaja. Ta świąteczna książka dla dzieci doskonale sprawdzi się w nadchodzącym grudniowym czasie. Czytelnicy wybiorą się wraz z Emi i jej przyjaciółmi aż do Laponii. Tam odwiedzą Świętego Mikołaja, zobaczą zorzę polarną czyli niesamowite zjawisko na zimowym niebie. Będzie tajemnicza wystawna kolacja, filmowy wieczór z popcornem, długa podróż, ale również zagadka do rozwiązania. Książka rozpoczyna się przewodnikiem po Laponii, krainie na północnych krańcach Europy. W nim fakty i niezwykłe ciekawostki. Dalej znalazła się historia Świętego Mikołaja oraz trochę o świętowaniu w różnych krajach.

Emi Wioska Świętego Mikołaja to nie tylko ciekawa, pełna optymizmu przygoda, ale również edukacja. Dużo w książce jest wiedzy z geografii i przyrody. Cieszy mnie, że bohaterzy nie stronią od wiedzy, można nawet powiedzieć, że za nią gonią. To również opowieść o przyjaźni, rodzinie i o tym, jak wspaniałe można spędzać czas razem. Jesteście cieki jak wygląda Gwiazdka z Emi?

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn – Wioska Świętego Mikołaja

Emi i jej koleżanki, Aniela, Flora oraz Faustyna planują wolny czas w czasie przerwy świątecznej. W tym roku zapowiada się dużo wolnego i dziewczyny chcą odpocząć, ale też spróbować nowych rzeczy. Wśród ich pomysłów dużo zimowych aktywności. Jednak sprawy potoczą się inaczej niż zaplanowany. Za sprawą taty Superchłopaka Franka (jedynego chłopca w Klubie) czyli profesora Kaganka Klub Emi wyruszy w śnieżną przygodę do Laponii by zaznać, ale również uratować magię świąt. Będą renifery, dużo białego puchu, elfy oraz fabryka prezentów. Wszystko jak z bajki i dziecięcych marzeń. Dzieciaki spędza w wiosce wspaniały czas i dużo się nauczą. Ale czy ekipa Emi rozwiąże zagadkę znikających prezentów?

Mimo chłodu w Laponii ta książka to niezwykle ciepła lektura, a czas z Emi leci niezwykle szybko. Spora ilość ilustracji uprzyjemnia czytanie. Do czytania polecam przygotować dzieciom gorącą czekoladę, piją ją również w Tajnym Klubie Superdziewczyn.

Emi to świetna seria książek dla dziewczynek. Natomiast Wioska Świętego Mikołaja to już piąty tom w serii Dookoła Świata i fajna świąteczna książka dla dzieci. Młode bohaterki z piątej klasy motywują do działania. Są pełne energii i pomysłów. Lubią swoje towarzystwo i odważnie kroczą w świat. Takich pozytywnych bohaterów potrzeba naszym dzieciom.

Niech magia świąt trwa cały rok!

Zapraszam również do wnętrza książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn – Magia Świąt TUTAJ.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata Tom 5. Wioska Świętego Mikołaja, Agnieszka Mielech, wydawnictwo Wilga, 224 strony, wiek 6+

Po więcej świątecznych tytułów kliknijcie w Nicestorka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *