Frigiel i Fluffy
9 - 12,  9 +,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Minecraft,  Przygodowe

Frigiel i Fluffy – seria przygodowa w świecie Minecraft

Frigiel i Fluffy to fascynująca seria przygodowa napisana przez znanego YouTubera Frigiel’a oraz Nicolas’a Digard’a. Seria przenosi czytelników w niezwykły świat, pełen przygód, tajemnic i stworzeń, znanych z uwielbianej przez wielu na całym świecie gry Minecraft. Friegiel i Fluffy to cztery tytuły: Powrót Smoka Kresu, Więźniowie Netheru, Las Varogg oraz Bitwa na Równinach Netheru. Książki należy czytać kolejno ponieważ tworzą jedną historię. Kolejne tomy to następujące po sobie zdarzenia. Przygody Frigiela są ciekawe. Napisane prostym językiem. Od czasu do czasu opatrzone czarno białą ilustracją. Mnóstwo w nich minecraftowych atrybutów, postaci, mobów i zabawnych powiedzonek. Pełna niebezpieczeństw wędrówka bohaterów wciąga i angażuje. Zapraszając do świata wyobraźni, książki dają sposobność, aby miłośników gry oderwać od świata wirtualnego.

Powrót Smoka Kresu

Powrót Smoka Kresu to pierwsza część w serii. Wszystko zaczyna się w wiosce Lanniel, w której trwają przygotowania do corocznego świętowania. Jednak zamiast hucznej zabawy na mieszkańców spada nieoczekiwanie Smok Kresu, nie szczędząc nikogo i niczego. W czasie napaści, Ernald dziadek Frigiela ukrywa chłopca w kryjówce gdzie przekazuje mu tajemniczą skrzynię. Jeśli dziadkowi coś się stanie, ten ma dostarczyć skrzynię do miasta Pauba do człowieka imieniem Valmar. Po opuszczeniu kryjówki Frigiel odkrywa ogrom zniszczeń zadanych przez Smoka, na próżno szuka też dziadka. Jeszcze tej samej nocy rusza w drogę, aby wypełnić obietnicę.

Rozpoczynają się przygody pełne wyzwań oraz niebezpiecznych spotkań z mobami. Na drodze wiodącej przez różne krainy chłopiec spotka nowych przyjaciół, a Fluffy nie raz ostrzeże go przed zagrożeniem. Czytelnicy poznają Abla i Alice. Zupełnie różne, choć silne i ciekawe postacie.

Z każdym krokiem, a raczej blokiem tej powieści, legenda Króla Lludda Law będzie traciła na sile. Czy wszystko co głosił król oraz Gwardziści Światła okaże się kłamstwem?

Więźniowie Netheru

W tej części Abel wraca do miasta Puaba, gdzie poznaje prawdę o królu Luddzie, jego bracie bliźniaku oraz magach. Natomiast Frigiel, Alice oraz Fluffy zmierzają do Netheru. Okazało się, że to właśnie do tej piekielnej krainy zostali zesłani wszyscy magowie po triumfie króla Ludda nas Askarem Raugiem. Natomiast skrzynia, którą niesie Frigiel zawiera kilof prawdy. To potężne narzędzie, którym można zniszczyć blok nicości. Blok, który niweluje magię jak również chroni pałac króla przez mocami.

Nether odkrywa przed przyjaciółmi niezwykłe tajemnice. Trafiają do miasta magów. W jego Radzie zasiada Askar Raug, pokonany brat bliźniak króla. Ten potężny mag posiada moc wskrzeszania umarłych, a Smok który śledził Figiela to stworzony przez niego smok-zombi. Askar chce posiąść narzędzie Frigila i ruszyć na króla Ludda, który nigdyś pokonał go podstępem i zmusił do ucieczki do Netheru.

Koleje losu sprawią, że Frigiel, Abel, Alice oraz czworonóg Fluffy trafiają do podwodnego więzienia Suratanu. Jesteście ciekawi co ich tam czeka? Czytaliśmy pełni emocji.

Las Varogg

W tej części Frigiel i jego przyjaciele oraz… dziadek Ernald uciekają z podwodnego więzienia. Skrywają się w mieście Sarmatów. Frigiel pozna sekrety skrywane przez dziadka. Wyjaśni się dlaczego tak często znikał na długie dni pozostawiając chłopca pod opieką innych. Tym razem celem Frigiela będzie odnalezienie drugiej skrzyni Kresu w Lesie Varogg. Wyrusza tam w towarzystwie Abla oraz goblina Stekxa.

Bitwa na Równinach Meraim

Decydujące starcie między panującym królem Lluddem Lawa, a magami jest już blisko. Trwają przygotowania do bitwy na Równinach Meraim. W tej opowieści podążamy wraz z bohaterami równolegle dwoma ścieżkami. Z Frigielem, Fluffim oraz Ablem zmierzamy na pole bitwy z posiłkami w postaci wojowniczych Sarmatek. Dugi wątek zabierze nas wraz ze złodziejką Alice do Ulan Warki by uwolnić Chiron i dowiedzieć się prawdy o niej. Jak potoczą się losy wielkiej bitwy? Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi, aby się tego dowiedzieć zapraszam do lektury.

Frigiel i Fluffy – podsumowanie

Seria Frigiel i Fluffy to pełna emocji, dobrze napisana powieść fantasy dla dzieci oraz młodszej młodzieży. Jako dorosły czytelnik również bawiłam się świetnie, bo świat Minecraft jest mi dobrze znany. Niebanalna fabuła, pełna zaskakujących zwrotów akcji wciąga czytelnika.

Na uwagę zasługują ciekawi, odważni i samodzielni w działaniu bohaterzy. Młodzi czytelnicy bez trudu znajdą w nich inspirację. Podobało mi się, że decyzje każdego z bohaterów były przyjmowane z szacunkiem oraz zrozumieniem przez innych. To świadectwo tego, że każdy ma prawo do własnych decyzji jak również szukania własnej drogi.

To książki dla odważnych ponieważ niektóre sceny zawierają walki z mobami, które mogą naprawdę napędzić stracha. Grzechoczące kośćmi szkielety. Walki kończące się śmiercią. Pełne nicości smocze oczy, piekielne czeluści Netheru to wszystko oraz wiele więcej czeka na czytelników.

Wspomnę jeszcze, że na początku każdej książki znajduje się mapa krain oraz lista bohaterów. Natomiast na końcu kod prowadzący do kolorowych plakatów przedstawiających bohaterów powieści.

Friegiel postać z przygody w Minecraft

Z przyjemnością czytaliśmy sagę Frigiel i Fluffy. To była wielka przygoda, w której wyobraźnia nie zna granic. Polecam dla miłośników fantasy oraz gry Minecraft.

Powrót Smoka Kresu, Frigiel – Nicolas Digard, wydawnictwo RM, 304 strony, wiek 9+

Więźniowie Netheru, Frigiel – Nicolas Digard, wydawnictwo RM, 320 stron, wiek 9+

Las Varogg, Frigiel – Nicolas Digard, wydawnictwo RM, 320 stron, wiek 9+

Bitwa na Równinach Meraim, Frigiel – Nicolas Digard, wydawnictwo RM, 432 strony, wiek 9+

Zapraszam również na inne moje recenzje przygód i inspiracji w świecie Minecraft TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *