Gucio na tropie zaginionej świnki
3 - 5,  6 - 8,  Detektywistyczne,  Dla dzieci,  Świnka morska,  Zwierzęta

Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej

Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej to historia detektywistyczna dla młodszych czytelników, przyniósł ją nam Mikołaj na mikołajki. A to z racji tego, że u nas w domu królują dwie wspaniałe świnki morskie, które mój syn Janek uwielbia bezgranicznie. Prezent okazał się więc dla niego nie lada gratką. Porwał ją od razu i ku mojej radości przeczytał z zapałem sam. Na tropie zaginionej świnki morskiej to świetna książka dla dzieci, które pod swoją opieką mają małe zwierzątko domowe lub bardzo o nim marzą. Bowiem Gucio, główny bohater, chodzi do przedszkola, ma 6 lat oraz super kota Migota, a jego przyjaciel Franek ma super świnkę Stefana. I to właśnie Stefan staje się „osobą” poszukiwaną, a Gucio detektywem, ponieważ Gucio

„Chciał zostać detektywem, gdy dorośnie…”, „.. Dlatego uważnie wszystko obserwował, co często wprawiało rodziców w zakłopotanie”.

„Dzień w którym zaginął Stefan”

Pewnego „wyjątkowo ciepłego” dnia Gucio z Migotem oraz Frankę ze Stefanem bawią się na placu zabaw. Budują superpułapkę z zapadnią. Jest zabawa, są koleżanki i koledzy. Czas płynie niezauważenie, a na horyzoncie pojawia się straszna burza. Trzeba uciekać do domu. Wtedy właśnie Franek odkrywa, że Stefana nie ma w pudełku.

Rusza śledztwo w sprawie zaginięcia

W poszukiwaniam Gucia wspierają rodzice, traktując śledztwo bardzo poważnie. Na początku chłopiec przesłuchuje koleżanki z placu zabaw jako świadków zdarzenia, razem z Frankiem rozwieszają ogłoszenia w całej okolicy. Kiedy lokalne poszukiwania nic nie dają chłopiec odwiedza posterunek policji, a potem biuro rzeczy znalezionych z tatą oraz targ warzywny i schronisko dla zwierząt z mamą. Kiedy wszystkie tropy prowadzą Gucia do nikąd postanawia razem z Frankiem zrobić dokładne oględziny miejsca zaginięcia świnki.

Jak myślicie czy Stefan się odnajdzie?
świnka morska Stefan

Na topie zaginionej świnki to książka ciekawie napisana, dużo się w niej dzieje. Zabawne ale też mądre dialogi, kolorowe ilustracje sprawiają, że to książka naprawdę doskonała dla dzieci. Każdy mały chłopiec będzie chciał ją przeczytać.

Książka zwycięzyła w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren w kategorii współczesna książkę dla dzieci i młodzieży do lat 6. Konkurs organizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” .

W fotografowaniu książki towarzyszyła mi nasza świnka, Borys. Inną polecaną książkę ze świńskim bohaterem możecie podejrzeć TUTAJ. Przy jej dokumentacji wzięły udział nasze dwie świnki Borys i Norman.

Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej, Małgorzata Kur, wydawnictwo Papilon, 64 strony, wiek 3-5 lat

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *