Gwiazda miłości
6 - 8,  6+,  9 - 12,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Świąteczne

Gwiazda miłości – świąteczna opowieść dla dzieci

Gwiazda Miłości autorstwa Mojo Graffi to niezwykła świąteczna opowieść, która z pewnością zdobędzie serca najmłodszych czytelników. Książka wyróżnia się nastrojowymi ilustracjami oraz poruszającą fabułą, która łączy w sobie magię świąt, rodzinne ciepło jak również ważne wartości. Czytelnicy będą towarzyszyć chłopcu o imieniu Leo w grudniowych dniach poprzedzających gwiazdkę. Na ten czas do domu chłopca zawsze przyjeżdża ukochana babcia. Razem spędzają czas. Dzięki babci grudniowe dni stają się wyjątkowe. Podczas wieczornej rozmowy, babcia wspomina Leo o jednej ze swoich gwiazd, która zniknęła. Gdybym mogła ją odnaleźć i umieścić na niebie, byłoby to najpiękniejszy prezent na świąteczne… Myśli chłopca zaczynają tańczyć w głowie. Czy zdoła spełnić marzenie babci?

W tej książce nie ma góry prezentów, modnych gadżetów tak obecnych dziś w życiu dzieci. Są za to gwiazdy, królestwo wyobrazi w zacisznej bibliotece pana Mariana, cynamonowe ciasteczka w gwarnej kawiarni, psie towarzystwo Śmieszka i rodzina, w której wszystko jest nasze. Mały bohater pragnie zdobyć coś, ale nie dla siebie.

Gwiazda miłości dla babci

Dla Leo grudniowe dni były niezwykłe. Zabawy na śniegu, czas z rodzicami, rozmowy z babcią. Jednak tego roku między chłopca i babcią za sprawą gwiazd wkradła się magia. Babcia opowiada chłopcu o hodowaniu gwiazd, które symbolizują spełniające się marzenia. Jedna z takich pięknych wymarzonych gwiazd zniknęła kiedyś babci. Ogromna miłość do starszej pani sprawia, że Leo postanawia odnaleźć jej zgubę. Poszukiwania okażą się piękną przygodą, a na swojej drodze chłopiec spotka ciekawe postacie i wiele się nauczy.

Podczas pierwszej wyprawy w poszukiwaniu gwiazdy Leo spotka koleżankę Zojkę. Z tego spotkania zostanie mu w pamięci myśl, że Gdy pomagasz innym, dobro przychodzi do ciebie podwójnie. Kolejnego dnia chłopiec odwiedza bibliotekę pana Mariana, w zaciszu której dzieją się magiczne przygody, a Leo dowie się że Najlepsze rozwiązania przychodzą w ciszy. Nie wszystkie momenty w tej opowieści będą wesołe i beztroskie. Jednak jak wspomniałam w rodzinie wszystkie jest nasze, nawet smutki. Jak mówi babcia wspomnienia zawsze można tworzyć nowe. Jesteście ciekawi czy chłopcu uda się spełnić życzenie babci?

Gwiazda miłości to świąteczna książka dla dzieci z niezwykłym klimatem. To historia, która pokazuje jak ważne są w naszym życiu wartości takie jak empatia, życzliwość czy otwartość na innych. Jak bardzo potrzebujemy do szczęścia ludzi jak również bliskich obok siebie.

Ilustracje w książce są równie ujmujące jak sama historia. Nastrojowe i wyraziste, pełne blasku oraz świątecznych detali, doskonale oddają atmosferę gwiazdki, tworząc ciepły, rodzinny nastrój dla małych czytelników.

Ta książka z pewnością zostawi piękny ślad w sercach dzieci. Stanie się jedną z tych opowieści, do których chętnie będą wracać w okresie świątecznym.

Gwiazda miłości, Moja Graffi, wydawnictwo Wilga, 40 stron, wiek 3+

Książki na Święta

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *