Książki świąteczne dla dzieci. Kalendarz adwentowy
3 - 5,  3 +,  Świąteczne

Ile jeszcze do gwiazdki? – świąteczna książka

W książce Ile jeszcze do gwiazdki? urzekły mnie ilustracje. Całostronicowe, przyjazne i tryskające kolorami są tłem do opowieści o grupie leśnych przyjaciół. Mali czytelnicy poznają sympatycznego Niedźwiedzia, który postanawia umilić zwierzętom czas oczekiwania do Gwiazdki. Zaskoczone zwierzaki tłoczą się by poznać reguły gry, którą ogłasza wielki zwierz. To zabawa w prezenty niespodzianki, które każdego dnia ma otrzymać inne zwierze. Pomysł wywołuje w lesie wielkie poruszenie. Niektórzy będą zachwyceni podarunkiem, inni mniej. Ci drudzy okazując swoje niezadowolenie, będę próbowali zniechęcić pozostałych do zabawy. W przyjaciela Niedźwiedzia nie zwątpili jednak mysz, która będzie go wspierać oraz entuzjastycznie towarzyszyć w odkrywaniu upominków każdego grudniowego dnia.

Książka Ile jeszcze do gwiazdki? to budząca ciepłe emocje opowieść, która spodoba się dzieciom, bo któż nie lubi prezentów.

Ile jeszcze do gwiazdki? … bo mam niespodziankę

Policzymy dni dzielące nas od Świąt – oznajmia pewnego dnia Niedźwiedź. Na zwołanym na polanie zebraniu proponuje zwierzętom grę. Codziennie inne z was dostanie prezent… oraz coś, gdy przyjdzie Gwiazdki czas. W zebranych budzi się entuzjazm i ciekawość.

Kolejne stronice tej opowieści to kolejne dni jak również następne obdarowane zwierzę. Jeżyk, Ropuch, Szop Pracz, Borsuk … Podarki wywołują radość, jednak nie wszyscy są szczęśliwi. Część niezadowolonych stworzeń, ma dość. To jakaś głupia gra! Niestrudzenie Niedźwiedzia wspiera Msz, która sama z ogromną nadzieją oczekuje na swój prezent.

Jak skończy się ta zabawa i czy Mysz doczeka się niespodzianki? Czy pomysł Niedźwiedzia okaże się sukcesem? Odpowiedzi przyniesie lektura.

To książka do wspólnego czytania jak również ciekawej rozmowy z maluchami. Rozmowy o tym, że szczęście przynoszą drobiazgi, że warto dawać coś innym oraz, że święta to magiczny czas, który jednoczy ale nie ze względu na podarki. Z drugiej strony warto również wspomnieć o tych niezadowolonych, których trudno uszczęśliwić, a jednak warto się starać.

Książka bardzo mi się podobała. Napisana melodyjnie, tekstem do rymu wpada w ucho. Przemili bohaterzy i świąteczny klimat radują podczas przeglądania i czytania.

Ile jeszcze do gwiazdki? Adam i Charlotte Guillainowie, ilustracje: Pippa Curnick, wydawnictwo Nasza, Księgarnia, 32 strony, wiek 3+

Książka do obejrzenia na stronie wydawcy TUTAJ. A więcej świątecznych tytułów znajdziecie klikając w Nicestorka poniżej.

Książki na Święta

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *