Jakie zwierzę wybrać
3 - 5,  3 +,  Dla dzieci,  Pies,  Zwierzęta

Jakie zwierzę wybrać – ważne sprawy przedszkolaka

Jeśli jesteście na etapie poszukiwania zwierzaka, który będzie pasował do waszej rodziny, poruszy wasze serca i wprowadzi nieco cudownego bałaganu, książka Jakie zwierzę wybrać bardzo wam pomoże. To propozycja dla młodszych dzieci, które zazwyczaj marzą o własnym pupilu. Pragną zwierzaka nie mając jeszcze świadomości jakie wiążą się z jego posiadaniem obowiązki. I czy wybraniec zwyczajnie pasuje do trybu życia rodziny. Książka w przyjazny i na dziecięcy sposób wyjaśnia, że każde zwierzę jest inne i potrzebuje właściwej opieki. I aby na psiej, kociej, świnkowej (morskiej) czy też mysiej mordce zawitał uśmiech, zwierz musi być szczęśliwy. Przygotujcie się na książkę wypełnioną barwnymi ilustracjami uśmiechniętych biegających, kicających, latających, pływających czy pełzających zwierząt.

Jakie zwierzę wybrać…

… pokaże dzieciom różnorodność wśród zwierząt. Okaże się, że pies psu, a kot kotu nie równy. Są wielkie kudłate psy, które potrzebują przestrzeni i dużoooo jedzenia. Jak również malutkie pieski, które najlepiej czują się na kolanach u właściciela. To samo jest z kotami. Są bardziej i mniej wymagające w opiece osobniki. Dzieci dowiedzą się jak zwierzęta lubią spędzać czas oraz jakie mają usposobienie. Czy są spokojne jak żółw czy żywiołowe jak kucyk szetlandzki. Warto wziąć pod uwagę również cechy zewnętrzne czyli wygląd zwierzaka. Rodzaj sierści. Piórka czy maskujące umiejętności. Książka dostarcza wiedzy jak również wielu ciekawostek na temat prezentujących się w niej zwierzaków.

Jestem przekonana, że serduszka dzieci zabiją mocniej na widok uśmiechniętych mordek, ogonów, ząbków czy skrzydełek. Dzieci nie zdziwi już fakt, że zestresowany gekon odrzuca ogon i dowiedzą się, który koniec to głowa dżdżownicy.

Jake zwierzę wybrać to radosna jak również pięknie wydana książeczka dla małych wielbicieli zwierząt. Uczy dzieci wrażliwości oraz wspiera rodziców w podjęciu decyzji czy jesteśmy gotowi przyjąć pod swój dach nowego zwierzęcego członka rodziny.

Zdradzę wam, że my cieszymy się towarzystwem trzech świnek morskich oraz psa. I choć jedzą zupełnie różne rzeczy to wszyscy są przy ogromnym apetycie. Nasz Ivo pojawia się czasem na blogu polecając psią literaturę. W kategorii Zwierzęta TUTAJ znajdziecie inne ciekawe książki, w których pełno kochanych zwierząt.

Jakie zwierzę wybrać, Lucy Beech, HarperCollinsPolska, 36 stron, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *