0 - 3,  Zwierzęta

Twoje Dziecko jest fanem kotów? Przeczytajcie książkę Jestem Kotem

Ku mojej wielkiej przyjemności natknęłam się na książkę Jetem Kotem. Wiem, że wiele dzieci uwielbia wprost koty i mamy często poszukują książek z kocim bohaterem w roli głównej. Książka bardzo mi się spodobała i postanowiłam Wam ją pokazać.

Jestem Kotem to propozycja dla młodszych dzieci. Mało tekstu ale za to wyraziste i zabawne ilustracje w stonowanej kolorystyce. Sami zobaczcie.

O czym jest książka?

Otóż mały kotek Felek spotyka grupę „tych większych”, dumnych i dostojnych kotów: Lwa, Geparda, Panterę, Tygrysa oraz Pumę. „Cześć, nazywam się Felek. Jestem kotem, tak jak wy!” – przedstawia się radośnie. Na te słowa, zapanowuje cisza i po chwili zdumienia, wybucha salwa śmiechu.

Dalej duże koty, kolejno opowiadają o sobie i dowodzą, że Felek zupełnie nie wygląda jak one więc nie może być kotem.

„Kotem? – powtórzył Lew. – Bez żartów, drogi chłopcze. Nie możesz być kotem, ponieważ ja jestem kotem, a ty mnie zupełnie nie przypominasz.”

„Kotem? Koty są czarne – ziewnęła Pantera. Mieszkają w dżunglach i lasach deszczowych i sypiają na gałęziach drzew. Byłeś kiedyś w dżungli?”

Na to, że Felek kotem nie jest, dowodów jest dużo, ale Felek się tym wcale nie przejmuje. Ma to wszystko o czym mówią więksi koledzy: wąsy, ogon, pazury czy zęby tylko mniejsze.

„Koty pochyliły się nisko, żeby lepiej mu się przyjrzeć……Jesteś kotem! – wykrzyknął Gepard” w końcu.

Jestem Kotem to kocia historyjka, w której dzieci poznają największe koty świata i ich charakterystyczne cechy. Dowiedzą się, że stworzenia są różne. Małe i duże. Sprytne, zwinne i w różnych kolorach, dzięki czemu każde z nich jest wyjątkowe. Tak, jak wyjątkowy jest każdy człowiek, dziecko i dorosły. Książka może być fajnym pretekstem aby porozmawiać o cennej różnorodności i wartości jaka z niej płynie. Książka to również pozytywne przesłanie do dzieci, aby wierzyć w siebie, bez względu na to co mówią inni. To okazja aby wzmacniać dziecko od najmłodszych lat.

Jestem Kotem jest więc niby zwykłą książką o kotach dla najmłodszych ale wiele w niej nauki. Zachęcam do przeczytania i rozmowy.

Jestem Kotem, Galia Bernstein, wydawnictwo Nasza Księgarnia, 32 strony, wiek 0-6

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Stay-connected_1.jpg

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *